Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit kell várni a felvételi...

Mennyit kell várni a felvételi eredményre, hogy felvettek-e vagy nem?

Figyelt kérdés
Arról is kapunk ertesítőt, levelet ha nem sikerült?
2018. jan. 13. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
középiskola vagy egyetem? mer nem mindegy
2018. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában mindenhonnan kapsz értesítőt, ahol leírják, hogy miért nem vettek fel, ahová meg felvettek, onnan meg kapsz egy rakás papírt infókkal, és egy csomó kitölteni valóval.


Az egyetemet nem tudom, elsős gimnazista vagyok:)

2018. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és április körül küldik az értesítőt.

#2-es voltam.

2018. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyetemen a ponthatárok kiderülésével egyértelmű lesz, hogy felvettek-e vagy sem. Középiskolai felvételinél iskolánként változó. Általában február-március környékén, amikor már lezajlanak az írásbeli és szóbeli felvételik, a legtöbb iskola kitesz az oldalára egy ideiglenes rangsort, ahol a rangsorban elfoglalt helyedről már lehet következtetni, hogy be fogsz-e kerülni, vagy sem. Például, ha harminc embert vesznek fel, és te a tizenötödik vagy a rangsorban, akkor garantáltan felvettek, de még a legjobb iskolákban is kiesik egy tíz-tizenöt ember a helyekről. Hivatalos értesítést minden iskolától levélben kapsz, arról is, hogy ha nem sikerült, de sokan kiteszik az oldalukra is. Ez legkésőbb április végére várható. (emlékszem, hogy az én iskolám csak levelet küldött, és azzal is megvárattak a határidő utolsó napjáig, úgyhogy én addig izgultam, hogy bekerülök-e)
2018. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a középsuliba való felvételre voltam kiváncsi
2018. jan. 13. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A központi írásbelit egy hét alatt kijavítják, utána adod le a jelenkezésed a sulikba február közepe felé. Aztán vársz, hogy behívnak-e szóbelizni. Ez kb 2 hét. Itt már pár suli kieshet, ha be sem hívtak, de jó esetben mindenhová mehetsz szóbelizni. Aztán szóbeli február végén, március elején és március közepe felé kiírják az ideiglenes listákat. Akinek szerencséje van az itt fellélegezhet, ha az ideiglenesen olyan helyen van ami tuti befutó (pl 30 főt vesznek fel és te 28. vagy) vagy valószínűsíthető, hogy felvesznek (pl. 85. vagy és tavaly 120. volt az utolsó bejutó) . Aki nem ilyen szerencsés az várakozik tovább és izgul, hogy bekerül-e ( pl tavaly 120. volt az utolsó bejutó és te 118. vagy vagy 123.). A végleges felvételi listák csak április végén lesznek meg, akkor értesítenek levélben is minden iskolából ahová jelentkeztél. Tehát ha pl beírtál 5 sulit és az első helyen jelöltbe felvettek akkor is kapni fogsz a másik négyből os elutasító levelet, nem azért, mert oda nem feleltél meg, hanem mert másik sulit választottál, náluk ez ugyanaz a sablon levél lesz. Sajnos a felvételiben ez a legnagyobb szívás, hogy hónapokig tart mire valami kiderül.
2018. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!