Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE néderlandisztikások és...

ELTE néderlandisztikások és skandinavisztikások, meg lehet tanulni a választott nyelvet egy év alatt a képzésen?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, van-e olyan szintű a képzés, hogy egy év alatt meg lehessen tanulni az adott nyelvet. A válaszokat előre is köszönöm! :D

2018. jan. 17. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam nyelvszakra, főleg nem arra, amire te most kérdezel, de azt tudom, hogy egy év alatt csak akkor jutsz el bulláról egy erős társalgási szintre, ha az iskola mellett éjjel-nappal tanulsz és idegen nyelvű tartalmakat nézel/hallgatsz.


Más a helyzet hogyha van alapod, a "néderlandisztika" gondolom a holland, akar lenni, ha valaki beszél németül, annak elég könnyű dolga van, mert a két nyelv nagyon hasonló, pár hónap alatt gond nélkül át lehet állni némi gyakorlással a hollandra, és a norvég, svéd és a dán is, tartalmaz angolszász nyelvi elemeket.

2018. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Persze, tisztában vagyok vele, hogy nem egy egyszerű dolog, senki nem fogja megtanulni helyettem, csak kíváncsi voltam, hogy megadják-e hozzá a kellő alapot. Köszönöm.
2018. jan. 19. 07:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ELTÉ-s bölcsész vagyok. Nem ez a két szak, de van belelátásom.


Ha odateszed magad és szorgalmas vagy, akkor szép gyorsan tudsz haladni a nyelvvel. Ha lustizol és csak bejársz melegedni, akkor nem. Neked kell megtenni mindent a tudásért, amihez az egyetem megtesz mindent, amit tehet. Bizonyos félév fölött - ha jól tudom - már nem is nagyon tolerálják ha magyarul szólsz órákon.

2018. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha valaki ezt most olvassa, akkor leírom már az estet, hátha hasznos. :) Most vagyok túl az első félévemen. Nagyon kemény, rettenetesen gyorsan haladunk, viszont az eredménye is megvan. Már látom, hogy hogyan fogunk eljutni B2-es szintre a második szemeszter végére. Bár sajnos vannak, akiknek nem sikerült teljesíteni a félévet az adott nyelvből, ők nem is folytathatják a nyelv tanulását a második félévben, sajnos.
2018. dec. 22. 23:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!