Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme elvégezni a...

Van értelme elvégezni a mérnökinfot?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, eddig pincérként dolgoztam, de most úgy érzem, szeretnék továbbtanulni. A matek és az informatika régóta érdekel, szeretem is, ezért kinéztem magamnak a mérnökinformatikus szakot az Óbudai Egyetemen vagy a BME-n. Javító érettségit tavasszal tennék, tehát a pontjaim valószínűleg meglennének. Ami visszatart az az életkorom. 18-19-20 évesek között kilógnék a sorból, valamint mire elvégezém, a legjobb esetben is már 28-29 éves lennék. Úgy tudom 40 fölött már nem is alkalmaznak IT-seket. Akkor van értelme arra a körülbelül 10 évre lediplomázni?
2018. jan. 20. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért vannak én félreértések:)


Egyrészről nincsen a homlokodra írva az életkorod, így azt senki se tudja. Másrészről mindenki lesz.rja. De tényleg. Ez nem a középiskola, senkit se érdekel az életkorod. Plusz hidd el, nálad jóval idősebbekkel is fogsz találkozni (nappali tagozaton is).

Másrészről mi az, hogy 40 fölött nem alkalmaznak IT-seket? Akkor szerinted az összes 40 év feletti IT-s ember munkanélküli?

Valóban egy bizonyos kor felett PÁLYAKEZDŐKÉNT nehezebb elhelyezkedni. De ez téged nem érint. 28-29 évesen el fogsz tudni helyezkedni és bő 10 év szakmai tapasztalat után meg főleg.

2018. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(Most olvasom vissza a válaszomat, bocsi, siettem, van benne pár hiba/elírás:D)
2018. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. :)
2018. jan. 20. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha KOMOLYAN ezt akarod akkor igen.
2018. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24 évesen még abszolút nem késő. Én is hasonló helyzetben voltam, igaz kicsit fiatalabban, 21 évesen kezdtem el idén. Kicsit valóban furcsa fiatalabbak között lenni (ez a 2-3 év is nagyon feltűnő), de szerintem nekem határozottan könnyebben ment a félév, mint a legtöbbjüknek. Pár év munka és önálló élet után az embernek nagyobb a teherbírása, más a rálátása a dolgokra. Ez előny, csak tudnod kell majd használni. Ha szeretnél ezzel foglalkozni mindenképpen kezdd el, még fiatal vagy.
2018. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!