Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy van az ELTE nyelvszakán ez?

Hogy van az ELTE nyelvszakán ez?

Figyelt kérdés

Igazából tanárira adtam be első két helyen, de ha nem jönne össze valamilyen nyelvszakot szeretnék felvenni, egyet. Most a török és az arab van előttem igazából.. mert ha tanárira nem jutok be akkor szlavisztikára se jön össze a pontom.

Annyit tudok, hogy nem kell nyelvtudás hozzá előzetesen, de van valami minor is?

Ez annyit takar, hogy ha én mondjuk arabra megyek akkor az angolt felvehetem mellé (minornak?) és párhuzamosan tanulom őket?


Szerintetek melyik nyelvszakot érné meg? Arab? Török? Indiai? Kínai?



2018. jan. 22. 00:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Minor szaknál 50 kreditet kell megcsinálni. (Főszaknál 120-at és marad 10 szabad kredit ami bármi lehet, pl. tesi). Az hogy mit vehetsz fel, nem azon múlik, hogy mi a főszakod, hanem hogy az előfeltételeknek megfelelsz-e. Van ahol előzetes tudást kérnek és van szintfelmérő a legelején, van ahol félévkor szórják ki az embereket. (Pl. portugálon 80% felett kell lenni első félévben). A minort hivatalosan második félév végén lehet felvenni, addig szabad kreditnek számítanak. De utána átkerülnek a minoros listába, ha maradsz annál a minornál. (sokan nem maradnak, mert kiesnek és újat kell választani, vagy meggondolják magukat). És igen egyszerre tanulod a kettőt.
2018. jan. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!