Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedő OKJ-s képzésen...

Kereskedő OKJ-s képzésen miért tanítanak számvitelt?

Figyelt kérdés
Ilyen OKJ-t csinálok jelenleg, és vállalkozástan tantárgy címén ilyeneket tanulunk, mint vagyonmérleg, eredménykimutatás, bérszámfejtés igen részletesen. Ráadásul ez az egyetlen tananyag, amit normálisan leadnak, amit tényleg meg is tanítanak. Ennek akkor lenne értelme, ha legalább 0,1% esélyünk lenne rá, hogy ezzel a papírral ilyen területen fogunk elhelyezkedni. Ami meg tényleg kéne a szakmához, azt meg le se szarják.

2018. jan. 23. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Vajon miért tanítanak ilyeneket egy kereskedő okj-n? Nem is értem...

Csak nem azért mert lehet haszna lesz később ha valóban kereskedő akarsz lenni? Azt meg, hogy nem adnak le normálisan anyagot általában azok szokták mondani akik nem tanulnak.. Ha meg nem tudsz ezzel a papírral olyan helyen elhelyezkedni ahol akarsz minek választottad? Vagy ha valóban nem adnak le anyagokat szntén fenn áll az utóbbi kérdés annyival módosítva hogy minek választottad és miért nem hagyod ott és kezdesz el egy másik számodra értelmesebb képzést?

2018. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon összetett kérdések, megpróbálom részletesen megválaszolni őket. Nincs nekem semmi bajom ezzel a tananyaggal, csak ezzel a könyvvizsgálók foglalkoznak nem a kereskedők. Meg az sem feltétlenül igaz, hogy nem ebben akarok elhelyezkedni, csak nem tanítanak rendesen. Van egy halom áruismeret tantárgyunk, és mindegyiken az történik, hogy hallgatjuk a tanárnőt ahogy panaszkodik hogy a feje, vagy a lába fáj éppen, és ahogy elsztorizza, hogy mit vett a múltkor a HM-ben. Van áruforgalom tantárgyunk is, ahol a tanár meg sem tud szólalni rendesen akkora rakás szerencsétlenség. Szakmai gyakorlat gyanánt meg eljárunk heti egyszer a Sparba 8 órába árut feltölteni, és még elvárják hogy örüljünk, hogy kapunk érte rongyos 15 ezer forintot havonta. És ez a képzés így tényleg nem is ér semmit, max árufeltöltőnek lehet vele menni. Nem tanítják meg hogy kell eladni egy terméket, mi alapján történik egy termék árképzése, hogy működik a beszerzés, a készletezés. Sőt, még egy pénztárgépet sem tudunk kezelni. De legalább tudjuk betéve a vagyonmérleg, meg az eredménykimutatás sémáját, ami rohadtul nem ehhez a szakmához kapcsolódik.

Minek választottam? Általános után kereskedelmi szakközépiskolába mentem. Itt érettségiztem, és ez adja ezt az érettségi utáni plusz egy éves képzést. Az egyik legrosszabb iskola a városban, de szerintem az országban is. Demotiváló környezet utálnivaló tanárokkal, és még utálnivalóbb diáktársakkal. Nem is tudtam jó eredményeket elérni, úgyhogy felsőoktatásba be sem kerülhetnék max fizetősre. A suliban meg sikerült belém sulykolniuk, hogy nem tudok semmit, és az egyetlen járható út, ha ezt az OKJ-t csinálom. Meg otthon is rábeszéltek, hogy ez milyen jó, hogy egy év alatt kapok egy szakmát ingyen. Úgyhogy én hülye hallgattam rájuk, pedig már az érettségiig tartó években is utáltam minden egyes ott töltött percet. Szerencsére sikerült megbeszélnem anyámékkal, hogy most jelentkezhetek fősulira, max a Sparba összespórolt pár forintomat belerakom a tandíjba, meg van egy kis diákmelós pénzem is. Úgyhogy már csak ezért is végig csinálom mert ez a seggem kitörlésére sem méltó papír legalább annyira jó lesz, hogy hasonló fősulis szakokhoz plusz pontokat ad. Bár már abba sem vagyok biztos, hogy ilyen irányba szeretnék menni, mert ez a szaros suli az egész ágazatot megutáltatta velem.

2018. jan. 23. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!