Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetetlen egyszerre két...

Lehetetlen egyszerre két szakon tanulni? Mit gondoltok, lehetséges sikeresen teljesíteni két szakot is, úgy, hogy párhuzamosan viszem?

Figyelt kérdés
Esti tagozaton tanulok jelenleg egyetemen(szakot és iskolát nem szeretném publikálni). Viszont azon gondolkodom már jó ideje, hogy szeretnék még tanulni mást is és, hogy ez mennyire kivitelezhető. Az esti tagozat azt jelenti, hogy hétvégente kell bejárnom, tehát a nappalis képzésen ebből a szempontból részt tudnék venni. Nyilván tudom, hogy a vizsgaidőszakok elég húzósak lennének, de szeretem a kihívásokat.:D esetleg, ha van tapasztalat, azt is szívesen fogadom. Kérlek normális és értelmes válaszokat adjatok. Nagyon köszi.

#egyetem #egyszerre kettő szak #nappali és esti
2018. jan. 29. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Egy orvosit és egy mérnökit nyilván nem. De ilyen alibi bölcsész büfészakokból meg Corvinusos bohóckodásból lehet csinálni kettőt is simán egyszerre.
2018. jan. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez a két szaktol függ. Ahogy az előttem lévő mondja, normális szakokból egy is éppen elég, egy orvosit egy villamosmernokivel tolva esélytelen... Könnyebb szakokat, pl gazdmen+anglisztikat szerintem gond nélkül lehet...ha az egyik szak nehez , a másik könnyű, akkor az szerinrem viheto, de csak akkor ha na már vannak eloisnereteid az egyik szakbol. Gondolok itt pl egy gépészmérnök + gazdmen kombora
2018. jan. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell "alibibölcsész" szakot választani ehhez és zseninek lenni sem.


Egy orvosi és egy mérnöki elég durva lenne egyszerre, de gondolom, nem ilyenről van szó, hanem vagy két 3 éves képzésről, ami vagy közel áll egymáshoz, vagy te magad össze tudod kapcsolni az érdeklődéseddel annyira, hogy ne okozzon gondot.


Akár keményebb, akár kevésbé húzós szakról van szó, ezeket érdemes figyelembe venni:

-mennyi idő kell szorgalmi időszakban az adott szakhoz

-mennyi vizsgára számíthatsz

-hány tárgyat tudsz elismertetni

-mennyire akadályoz a ráépülés abban, hogy trükközz


Mivel estis vagy, sokkal könnyebb a dolgod, de úgy adok tanácsot, hogy ha a nappalisok erre tévednek, nekik is hasznos legyen.:)


Nekem két elég kemény szakom zajlott párhuzamosan, nappali képzésen. A második évben tudtam, hogy ezt szeretném csinálni, ekkor ugyan még csak az alapozó tárgyak voltak meg. Nálam úgy volt, hogy mindent, amit fel tudtam venni 3-4. félévre, felvettem. A gyakorlatokkal vigyázni kell, mert nagyon el lehet havazni velük, az elméleteknél csak annyi a fontos, hogy be tudj járni órára. Tudom, sok haszontalan dolog. Tudom és megértem. De mikor 10 vizsgád van, nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell tanulnod a jobb jegyért. Nálam 2-4 nap elég volt, aki nem járt be, ha volt is jegyzete(tőlem, LOL), sokkal többet küzdött vele. A vizsgák számát szerintem nem éri meg 8-10 fölé nyomni. Az még olyan, hogy fel tudsz készülni minden normál alkalomra, de marad egy heted az uvre, ha valami nem jönne össze. Ráépülős tárgyakkal érdemes év közben is foglalkozni kicsit, a többi meg majd alakul. Nekem 3. félévben így 37, 4. félévben 44 kreditem volt. Azon a nyáron felvételiztem a másik szakra, ahol az elsős tárgyak közül csak azokat vettem fel, amik ráépülősek. Akkor a két szakon összesen volt 40 kreditem, itt 12, ott 28. Így mondjuk úgy, kényelmesebben tudtam vinni, mint a 3-4. félévet, ekkor 6

10 vizsgám volt, előtte 12 és 9. A 6. félév sem volt vészes, akkor már csak szakdoga konzira meg 2 gyakra kellett bejárnom az első szakomon, a másodikon így minden tantervi tárgyat fel tudtam venni. Utána pedig, mivel abszolváltam és eléggé sok vizsgám volt, az államvizsgát halasztottam fél évet és rendesen befejeztem a szakdogámat, de ez már nem számlálódott állami félévként. A másik szakon meg minden zajlott a maga rendjében és ütemében.


Én a helyedben azt tenném, ha van ilyenre lehetőség, hogy nézd meg, hogy állnál a nappalis szakodon a vizsgákkal első félévben, ha csak a ráépülőseket teljesítenéd (keress egy tantervet), és ha az estis vizsgaszámmal együtt nem valami horribilis 10-12 fölötti szám jön ki, vágj bele. Ha igen, akkor viszont próbálj meg előre dolgozni, ahogy én tettem, és utána lazábban be tudsz rendezkedni.:)

2018. jan. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Arra viszont készülj fel szerintem, hogy te így nem fogsz dolgozni. Hacsak nem vagy valami szuperjóképességű hibridember.:D Én örültem, ha kipihenten tudtam aludni 8 órát, nemhogy még dolgozzak.
2018. jan. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
#1-es már elmondott mindent a témáról, nem tudom ki pontozta le...
2018. jan. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Volt egy évfolyamtársam, aki egyszerre végezte az orvosi egyetemet és a vegyész szakot, de ő zseni volt... Mindkettőt magas színvonalon, tehát TDK-zott belőlük, így az egyetemek is rugalmasan és elnézően álltak hozzá, ha órarend-ütközés miatt nem tudott mindenütt jelen lenni.
2018. jan. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

Én orvosis vagyok, ismerek olyat, aki az orvosi mellett egy informatikus szakot is visz.

Igaz, amíg azt el nem kezdte, a legjobb tanulók közt volt, most meg rosszabb eredményei vannak, és infón meg csúszott is, de azért fél év különbséggel meglesz a két diplomája, a TDK-ja meg jól megy.

2018. jan. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!