Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy BProf diploma mennyivel...

Egy BProf diploma mennyivel ér kevesebbet, mint a BSc?

Figyelt kérdés
A BME VIK szeptemberben indítja a BProf képzését, üzemmérnök-informatikus néven. Eddig mérnökinformatikára akartam menni, de attól tartok hogy túl sok lenne nekem a matek (pl. analízis) és nem menne. Nem emeltezem matekból, de ha ráfekszem meg tudom tanulni. A BProf képzés csak 6 féléves, és kicsit könnyebbnek tűnik, mint a BSc, viszont mesterképzésre se lehet továbbmenni. A kérdésem az, hogy egy munkaadó szemében lehet, hogy kevesebbet ér (még az IT világában is) egy BProf diploma egy BSc-nél? Ha hallottatok erről a képzésről, mit gondoltok róla?

2018. jan. 29. 21:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a munkáltatókat ugyanúgy csak az fogja érdekelni, hogy van-e releváns munkatapasztalatod.

Habár én biztosan a BSC-re mennék.


Menj el a nyílt napra és kérdezgess erről.

2018. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Az első évfolyamoknak mindig dupla vagy semmi. Majd kiderül, hogy mire értékeli a piac ezt a képzést. nyilvánvalóan az akadémiai tudást a BSc alapozza meg. Nekem úgy tűnik, hogy az ilyen jellegű képzéseken végzettek külföldön kevesebb fizut kapnak, mint a BSc-t végzettek. Különböző néven vannak ezek a képzések külföldön. BEng, AP, meg van BPS néven is. Szerintem ha külföldön akaarsz tanulni később, nem biztos, hogy elfogadja az intézmény ezt a diplomát előzetes tanulmánynak. Meg a PhD-re nem tudsz menni belőle az biztos, legalábbis jelen állapot szerint. Én BSc-re és duálisra jelentkeznék. Nem véletlenül a BSc-n mérnök a megnevezésbe, ezen meg csak üzemmérnök. Régen az üzemmérnök a főiskolát végzett volt, a mérnök meg az egyetemet végzett. De te tudod, a te életed, odamész, ami szimpatikusabb, jelenleg előre nem lehet tudni, hogy milyen lesz ez az új képzés. De jelenleg én a BME VIK-et is elkerülném, MI szakon függetlenül az új képzéstől.
2018. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, első! Sajnos a nyílt nap már volt, és ott nem esett sok szó a BProf képzésről.


Köszi a hosszú választ #2!! Én nem találtam meg ennek a külföldi elnevezését de így utánanézek majd. Ha PhD-re nem is, MSc-re akarok majd menni. De ha jól tudom, hivatalosan a mérnökinformatikusok se mérnökök, csak a diplomába van ez írva.

Elmondanád azt, miért kerülnéd el a VIK-et? Milyen MI szakra gondolsz?

2018. jan. 30. 19:42
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Ismerem az erőforrásaikat és őszintén halvány lila gőzöm sincs hogy lesz erre kapacitás. Szerintem nekik se. :D A sima bsc képzésre is épphogy kijönnek emberrel.

Nem elkedvetleníteni akarlak, mert a szakma jó és sülhet el ez pozitívan. Egyszerűen tanárok kellenének, nagyon sok, motivált, jól fizetett, jó előadó képességekkel rendelkező, lehetőleg fiatal. Meg egy bombabiztos, bizonyos százalékában online is végezhető tanterv.

Így sincs tanár, majd még több fiatal gyakvez - labvez lesz, akik meg csak nem tudják olyan szakértelemmel, széleskörűen átadni az anyagot feltétlen. Nincs erre ember, kiváncsi vagyok mi lesz.

2018. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

#3-asnak


Szerintem ezt úgy képzelték el, hogy a BSC képzésnek a lészámát csökkentik. Ez a 800 diák amúgy is rettentő sok. Tehát ezt lecsökkentik pl 400-ra (Az is rengeteg) És akkor lesz hely BProf-osoknak.

Kétlem, hogy a BSC-t ugyanilyen létszámmal indítják és mellé a BProfot is. Annak szerintem semmi értelme.

2018. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

A mérnökinformatikus az mérnök.


A 6 félévből 2 félév egy cégnél lesz. Ami gyakorlat. Nagyban függ a cégtől is, hogy milyen lesz ez az időszakod. A cél, hogy gyorsan képezzenek IT-seket ezért csökkentik a tananyagot és a követelményeket, több lesz a gyakorlati képzés. Ezt mondják.

2018. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos nem csökkentik a számot.

Mérnökinformatikusnak a kapacitásszáma 720 a BME_VIk-en (ami rengeteg). Plusz emellett van 400 BProf-os. Szóval ez elég komoly mennyiség plusz a villamosmérnökök 500-an. A kolesz kapacitás gondolom nem emelkedik, tehát egyre reménytelenebb lesz a kolesz is. Elég heringképzés lesz.

Következmény, hogy keresztfélévben még kevesebb tárgyat tudnak majd indítani, tehát aki csúszik, az sokat fog csúszni ezután, azaz sokan fognak csúszni még többet.

2018. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2018. febr. 10. 18:15
 9/17 anonim válasza:
88%

Pontosan, a létszám az eddigi képzéseken változatlan marad, ehhez hozzájön még a BProf létszáma.


A kollégiumot meg annyira szuperül megoldották, hogy három kollégium tartozik a VIK-hez, ebből kettő felújítás alatt van, az egyik már évek óta, a másikat nem sikerült átadni időben, szóval így történhetett meg az, hogy 4,2-es átlaggal sem sikerült bekerülni kollégiumba, BSc villanyon. Ösztöndíjak az 1980-1990-es évek szintjén vannak, albérletárak az egekben. Ha idejössz, jobban megéri senior-nak lenni és 30 éves korodig, vagy, amíg jogviszonyod van, biztosított kollégiumod van. Vagy HK-snak és oszthatsz magadnak fizetést. Az átlag meg a tanulmány kit érdekel... :D Vagy jóban kell lenni velük és a közösségi pontok járnak. Itt egy mém, ami bemutatja a helyzetet: [link]


Üdv a BME-VIK-ről!

2018. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Csak 200 Bprofos kezdett szeptemberben. Azóta kb. 120 maradt. Az infós látszámot viszont tényleg jó lenne csökkenteni.
2019. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!