Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van arra lehetőség hogy...

Van arra lehetőség hogy pszichológus végzettséget szerezzek esti tagozaton?

Figyelt kérdés
Hogyan is induljak el? Már nem vagyok fiatal (45) de ez az elhatározásom és nagyon szeretném elvégezni.
2018. febr. 2. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem létezik már esti tagozat, de levelezőt több egyetem is kínál.
2018. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat levelezőt akartam irni...igazad van.:)
2018. febr. 2. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:

itt a link, ahol megnézheted, hol indítítanak levelező képzést, és ha a pszichológia szóra rákattintasz kidobja, milyen érettségi tárgyak kellenek hozzá, két tárgyat kell választani, viszont egyikből emelt szintü érettségi kell, de amit mi csináltunk anno ( én is 45) az most csak középszintünek számít, így egy tárgyból addig meg kell csinálnod az emelt szintü érettségit, plusz államilag finanszírozott csak a Károlin van, a másik 4 önköltséges, amiből a debreceni a legolcsóbb, de az is 253ezer per félév.

[link]

2018. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hmm most látom, hogy a link nem dobja ki a keresési eredményeket, tehát : a képzési típusnál jelöld be, hogy alapképzés, a szaknévnél pszichológia, és levelezőt bejelölni, és kidobja a lehetőségeket
2018. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lényeg: indít a Debreceni Egyetem, a pécsi, a szegedi és Pesten a Károli levelezőt.

Amit tudnod kell: államin központi ponthatáros(435), költségtérítésesen sem sokkal alacsonyabb (KRE 430 volt, vidéken PTE, SZTE, DE 400 körüli).

Ahogy az előző is írta: egy emeltet le kell tenned (lehet magyar, töri, nyelv). Az érettségi eredmények középszintnek felelnek meg.


Egy tipp: ha már van egy diplomád, ami jeles, és van egy felsőfokú nyelvvizsgád, akkor lehetséges, hogy nem kell újból érettségizned, mivel kérheted a diploma alapján a pontszámítást . Ha csak jó a minősítésed és/vagy nincs csak középfokú nyelvvizsgád, akkor sajnos szükséges az érettségi.

2018. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm.
2018. febr. 4. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!