Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre/foiskolara bekerulhe...

Egyetemre/foiskolara bekerulhetek, ha a matematika erettsegim rosszra sikerul a tobbi meg harmas negyes? A jegyeim pedig negyes otosok? Melyik az a felsooktatasi intezmeny, ahova viszonylag konnyu bejutni?

Figyelt kérdés

Kozgazdasagi iskolaba jarok, nem vagyok rossz tanulo, de a matek sosem volt az erossegem, es felek az elottem allo erettsegit elfogom rontani.

Meg nincs nyelvvizsgam, igyekszem megszerezni, es informatikabol is teszek egy erettsegit es igy hat tantargyam lesz.

Sajnos az infom is csak harmas, excel miatt, minden mas megy, remelem az erettsegim negyesre sikerul majd.



2018. febr. 3. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Bekerülhetsz. Fizetősre biztos.


A tavalyi pontszámokat megtalálod a felvi.hu-n.

2018. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fizetnek felevente kb 250000ret ha allamilag tamogatottra nem kerulok be.
2018. febr. 3. 11:59
 3/9 Mojjo ***** válasza:
72%
Az egy dolog, hogy esetleg bekerülsz, de ha még a középiskola is ilyen nyögvenyelősen megy, akkor nem fogsz tudni bentmaradni, ki fogsz bukni. Legalábbis, ha valami komolyabb szakra mennél. Valahogy nagyon át kell szervezned a tanulási rendszeredet, ha egyetemet akarsz végezni.
2018. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nagyon elszúrod az életedet, ha pár év múlva ott leszel, mint érettségi után.

De még ha sikerül is elvergődnöd a diplomáig, mire mész vele? A cégek legtöbbje (a jobbak mind) a szakértelmet vizsgálja. És az nem teszt, az maga az élet.

Gondold végig a tanulási szisztémádat.

2018. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

280 pont mindenképpen kell, azt hiszem, a nyelvvizsga számít bele egyedül a sima ponton felül, más extra nem, csak ha anélkül megvan a 280.

Viszont azzal is számolj, hogy a legtöbb szakon már legalább egy emelt érettségi kell!

Ha a játékos ilyen gyenge, akkor egyetemen semmiképpen ne gondolkodj gazdasági szakon, mert nem fogod tudni elvégezni!

Ha gazdasági vonal, akkor inkább egy felsőfokú OKJ. Ha egyetem, akkor inkább valamilyen humán vonal.

2018. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségiért járó +50 pont is beleszámít a 280 pontba, nem csak a nyelvvizsga!
2018. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: rosszul fogalmaztam, bics. Úgy értettem, hogy az érettségin felül...

(Egyébként az emeltért csak bizonyos százalék felett jár a plusz pont.)

Arra értettem, hogy hátrányos helyzet, versenyek, szakma... Ez nem számít bele.

2018. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Be. A pontszámaid számítanak. Senkit sem fog érdekelni külön a matekod. Kivéve, ha az a szak emelt matekos érettségit kér, nemtom, olyan van-e. De ezek a szakok akkor valszeg téged nem érintenek. De azért egy 2-est vagy 3-ast hozzál össze. Minimum kettes kell matekból is azért, hogy tudjanak pontokat számolni, mert ha az egyik kötelező tárgyad nincs meg, és pl nem váltottad ki semmivel, akkor megszívtad, akkor újra kell csinálni azt az adott tantárgyat, mert akkor a többiről meg csak tanúsítványt kapsz, teljes bizonyítványt nem állítanak neked ki. Egyébként ne hagyd, hogy bármelyik tanár rádijesszen az érettségivel, engem kifejezetten dühített anno, volt amelyik tanár annyira nyomatta ezt a "mi lesz veled az érettségin?" szöveget az osztályból pár embernek. Konkrétan nem nekem, de nagyon idegesítő volt; szerintem direkt csak föl akart minket húzni, ennyi célja volt. Annak a konkrét tanárnak, akire most gondolok.
2018. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsonak koszonom, a biztatast es, hogy nem a szokasos szoveget kaptam “nem kerulsz be sehova” stb. A tobbieknek is akik valamifele tanacsot probaltak adni, egyetemre szeretnek menni vagy fosulira, ha elso evben nem kedulok be akkor OKJ-re megyek es unra probalkozni fogok. Nem akarom feladni.
2018. febr. 4. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!