Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi igazgatás szak (BSc)?

Igazságügyi igazgatás szak (BSc)?

Figyelt kérdés

Erre a szakra jelentkezem most, levelezőre, munka mellett. Tudom ezt sokan semmitmondó büfészaknak tartják. Sajnos ami igazán érdekelne annak a tandíját nem tudom kifizetni.

Viszont szeretnék diplomát, a munkahelyemre nem feltétlenül kell, de jó ha van.

Milyen ez a szak? Érdekesek a tantárgyak vagy nagyon száraz?


2018. febr. 3. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is igazságügyi igazgatás szakra jelentkezek, csak nappalira. Annyit hozzáfűznék, hogy ez a szak nem Bsc, mert azok a természettudományosak. Ba = bachelor of arts (bölcsészettudományi, gazdaságtud., jogi és igazgatási, művészet, pedagógusi, társadalomtudományi képzés)

Bsc = bachelor of sciences (agrár, informatikai, műszaki, katonai, orvosi, sporttudományi, természettudományi képzés) :D


A tantárgylistát megtudod nézni az adott egyetem online kiadott tájékoztatóiban.


Most fogok végezni a 2 éves jogi foszk-al, így sok tantárgyat eltudok majd fogadtatni. Szerintem érdekesek a tantárgyak, viszont nagyon szárazak. Hisz ez egy humán szak... Sok mindent kell tanulni.


Egyáltalán nem büfé szak! Emberhiány van. Szerintem azok szerint büfé, akik csak álmaikban járhatnak majd jogi egyetemre.


Sokféle elhelyezkedési lehetőség van, igaz, főként a kapcsolatokon alapul.

2018. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen közben már kapcsoltam, hogy hülyeséget írtam, Ba lesz a nyerő....

2018. febr. 4. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vagyok végzős igazságügyin.

Nem szeretnélek titeket kiábrándítani vagy bármi ilyesmi, de én nagyon megbántam, hogy erre a szakra jelentkeztem. A vidéki elhelyezkedés ezzel a diplomával szinte 0. Max nagyon nagy mázlival és valamilyen protekcióval (régóta lesem az álláshirdetéseket). És ez sajnos nem csak az én véleményem.

Pesten lenne rá kereslet, esetleg vidéki törvényszékeken, ügyészség, stb...

Amúgy tényleg nem büfészak, rengeteget kell tanulni, és valóban érdekes is. Nagyon sok információval leszel gazdagabb. Ha csak azért szeretnél egy diplomát, mert jó ha van, akkor teljesen megéri ez a szak. :)

2018. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló véleményét osztom teljesen. Vidéken max akkor lehetséges ha van JÓ és MEGBÍZHATÓ ismerős, rokon aki be protezstál bíróságra, ügyészségre, vagy kormányhivatalba. Pesten több "esélyed" lehet de azért szerintem ott se megy olyan egyszerűen ha nincs ismerős. Én próbálkoztam ott is de nem jártam sikerrel. Én is kértem segítséget ilyen olyan vezető pozícióban lévő ismerőseimtől és semmi nem lett belőle, ezért emeltem ki hogy JÓ és MEGBÍZHATÓ.


Tanulni sokat kell de a "rokon" jogász szakhoz képest lényegesen könnyebb elvégezni. Mert nincs szigorlat egy tárgyból sem, a legtöbb vizsga pedig írásbeli, felsősöktől szerzett kidolgozott jegyzetekből elég tanulni nem kell hozzá külön könyvekből is.

2020. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!