Bölcsészszakok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy elsőéves bölcsész (főképp nyelvszak) szakos hallgató órarendje ált. mennyire nehéz? Hallottam olyanokat is hogy csak heti 3-4 nap vannak órák (akkor is ha rendesen bejár az illető minden órára, "hétfőn még nincsenek órák, pénteken már nincsenek") Ez mennyire igaz? Köszi előre is! :D


2018. febr. 5. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Elég valószínű, hogy ez így van. Elvégre minek is szenvedne valaki egy popsi törlő papírért?
2018. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ és szerintem nincs jelentősége. Van olyan ismerősöm, aki gyógytornásznak tanul és heti három napot van bent az egyetemen, egy pénzügy-szàmviteles ismerősöm szintén, egy tanárszakos ismerősöm minden nap bent van, valamint bölcsész szakos ismerősöm is van olyan, akinek minden nap van órája. Szóval ez változó. Viszont fent vannak a szakok tantervei, meg tudod nézni, hogy hány tárgy van egy félévben, miket tanulnak stb., valamint rá is írhatsz egy hallgatóra, a többség készségesen segít és válaszol. :)
2018. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elsőéves nyelvszakos hallgató vagyok, ha gondolod írj nyugodtan. Első félévben nekem heti négy napot kellett bejárni, és mielőtt hurrogni kezdene mindenki, ez egyáltalán nem ritka, mechatronikai mérnöknek tanuló barátnőimnek,az építészmérnöknek tanuló barátomnak, biomérnök és gazdálkodás és menedzsment szakos ismerősöknek se volt pénteken suli azon egyszerű okból kifolyólag,hogy pénteken jellemzően a levelezősöknek tartanak órát a tanárok :D Az órarend tényleg sok mindentől függ, eleinte rengeteg alapozótárgyad lesz, ami nem igazán kapcsolódik a nyelvhez, de megtolják az órarendedet (filozófia, irodalomtudomány, nyelvtudomány átfogó ismerete), de az se mindegy,hogy teljesen 0-ról induló nyelvszakra mész ( skandináv nyelvek, kínai,holland,japán, orosz, stb) vagy egy olyan nyelvvel akarsz foglalkozni, aminek feltétele az emelt szintű érettségi az adott nyelvből (angol,német,olasz,francia,stb). Melyik nyelvszak érdekelne és melyik egyetemen?
2018. febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az (értelmes) válaszokat!

Azért érdekelne főképp, mert ha kevés órám lenne meg tudnám oldani a bejárást.

(U.I.: Kedves első. Nagyon sok ember dolgozik jó fizetésért ezekkel a Wc-papírokkal! Kétlem hogy egy nyelvész valamilyen mesterképzéssel olyannyira felesleges lenne az országban.)

2018. febr. 6. 17:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno elsősként nyelvszakon hétfőtől csütörtökig 10-19:30ig voltak óráim, aztán pénteken már nem. Ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy az én minorom három éves volt, tehát már elsőben is két nyelvszakot csináltam. Az általad vázolt verzió már mesterszakon jellemzőbb, de ott a kurzusokra való felkészülés is sokkal több időt igényel.
2018. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Azt mondjuk zárójelben megjegyzem, hogy mint "nyelvész", valóban szűkek a lehetőségek, viszont a jó (!!) nyelvtudás sosem "popsitörlő".
2018. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ez egyetemtől is függ. Többnyire te rakod össze az órarended, szóval ha ügyesen pakolgatod a tárgyaid (és szerencsés vagy), akkor lehet 3 napra is redukálni a bejárást. Nekem ebben a félévben így lesz, de azért nem ajánlom első félévben így tolni, nehéz lesz.
2018. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!