Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai OKJ-t érdemes...

Logisztikai OKJ-t érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Ha igen hol? Érdemesebb egy 2 éveset csinálni mint egy 8 hónapos gyorstalpalót vagy egyik sem ér semmit? Egy FOSZK önmagában? Esetleg valamelyik főiskolán van ilyen szak? Folyékonyan beszélek angolul mert sok évet éltem külföldön viszont nincs végzettségem és tapasztalatom a szakmában.

2018. febr. 6. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jól beszélsz angolul, akkor megérheti, nem nehéz benne elhelyezkedni, de nem mindegy az sem, hogy hol laksz, mert ha nyugat Magyarországon laksz(pl Győr), akkor az angol mellé a német szinte kötelező, de pl Budapesten már nem fontos a német, még keletebre, meg még kevésbé. Nekem van OKJ-s végzettségem belőle, 2 éves képzésben csináltam egy középiskolában, de szerintem a 2 évből legalább 1 év fölösleges időhúzás volt, jobban megérheti a gyorstalpaló, vagy a FOSZK, előbbi mellet érv, a gyorsaság, utóbbi mellet, az ingyenesség. Nagyjából szerintem mind a három képzési formában azonos szintem tanulsz nagyjából azonos dolgokat.
2018. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) a gyorstalpalóról azt olvastam, hogy csak "pénzlehúzás" az egész, a FOSZK-ról, hogy önmagában semmit sem ér csak ha utána egyetemet is végez az ember. Bár azt olvastam, hogy ebben az ágban az okj sem sokat ér mert mindenhova csak diplomásokat vesznek fel. Budapesten élek amúgy. Viszont ha már OKJ esetleg sulit tudnál ajánlani? Valakitől azt hallottam, hogy a 2 éves nagyon nehéz volt, valakitől azt hogy a 8hónapos (ami elvileg a 2év anyaga egybesűrítve) az nagyon könnyű volt. A papírok között amit kapsz van különbség amúgy? KÖSZI! :)
2018. febr. 7. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!