Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gyógyszerészetin könnyű...

A gyógyszerészetin könnyű csúszni? 2 félévet már sajnos felhasználtam egy alapképzésben, lehetséges 5 év alatt elvégezni?

Figyelt kérdés

Sajnos már egy természettudományos karon egy évet mérnök képzésen tanultam. Így azt az egy évet elvesztettem. Azt szeretném kérdezni, hogy könnyen csúsznak gyógyszerészetin az emberek? Vagy ha szorgalmasan napról napra készülök nem kell aggódnom,hogy csúszok. Mert biztos, hogy nem tudnék kifizetni egy fél évet sem. :(

A kémiát nagyon szeretem, az áltkém szemináriumom 5-ös lett. Nem tudom ez mennyire számít, a szerves kémia pedig a kedvencem. Bár nem hiszem hogy eltudnám fogadtatni ezeket gyógyszerészetin, max a fizikát, mert azon veluk egyutt voltam, az négyes lett. A matekom is jól sikerült, azt is nagyon szerettem, de gondolom az is más,meg nehezebb gyógyszerészetin.

Mi a véleményezek? Mik a legnehezebb tárgyak amikből csúsznak, akik csúsznak?

Bemernétek vállalni a helyembe, így hogy már csak 5 támogatott félévetek maradt?



2018. febr. 7. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, melyik egyetem tanulsz? Ha Debrecen, akkor írj privátot!


Dióhéjban addig is: nem ezek a tárgyak a vészesek...első féléven semmi bajod nem lesz, másodéven a szerves kémia ami vészes, de brutál, de ezek szerint abból nem lesz bajod. Ami még kellhet, az a biofizika, de mindenkinek sikerül. Ami probléma: orvosis tárgyak. Nehezek, nagy a mennyiség, szemétkednek is. Az anatómia annyira nem vészes, de majd a ráépülő élettan nagyon is. Ezek miatt csúsznak inkább, sokszor az is aki tanul. Kolloid kémiád volt? Arra épül a kar egyik leghosszabb és legfontosabb tárgya, a gyógyszertechnológia. Eddig egy közepes nehézségű, 99%-ban teljesíthető tárgy volt, idén bekeményítettek... Én jelenleg harmadéves vagyok, és ha jól saccolom olyan 60%-unk nem csúszik.


Összességében azt tanácsolom, hogy azon gondolkozz el, hogy fogsz tudni megbirkózni ezekkel az orvosis tárgyakkal, mert több gondot szoktak okozni, mint a kémiások.

2018. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi hogy érdemi választ nem tudok írni, csak annyit, hogy nekem is már csak 10 államis félévem maradt és most akarok jelentkezni gytk-ra. Szerintem emiatt ne hátrálj meg. Ha nagyon szeretnél gyógyszerész lenni. :) Egyébként nekem is eszembejutott, hogy ha felvesznek, akkor nem lesz "lehetőségem" csúszni, de én ezt úgy fogom fel, hogy legalább nagyobb lesz a motivacióm a vizsgák előtt. Ugyanakkor az is igaz hogy 5 év alatt bármi történhet és simán alakulhat egy vizsga gázul...

Ez nem fix, de mintha hallottam volna, hogy a különböző egyetemeken nem ugyanúgy vannak a vizsgák. Például valahol keresztfélévben is felhetsz egy őszi féléves tárgyat, máshol viszont nem. Ez jól jöhet.

2018. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha hajtasz rendesen, nem lesz gond.
2018. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy legrosszabb esetben utolso evre felveszed a diakhitelt.

En is gyogyszereszetre jarok, hala egnek nem lesz ra szuksegem, de ketto emberrol tudok akik egy even belul visszafizettek a plusz egy ev koltseget mert helyettesitgetnek.

Helyettes vallalkozo gyogyszereszjent hulyere keresheted magad. Akkora a hiany hogy nem lehet szavakban kifejezni, a patikak nincsenek a valogatas luxusaban.

2018. máj. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó remélem igazad van a nagy munkaerőhiányt illetően... Én is gytk-s vagyok. Ha sokat tanulsz, akkor nem lesz gond! De ne aggódj előre. Ha jó vagy matekből már egy jó alappal indulsz. Nekem ez sajnos nem volt meg anno, szenvedtem is egy-két tárggyal rendesen, de szerencsére azt tudom mondani, hogy tiszta matematika a gytk-n nem kell. A szerves kémia tényleg szívás. :DDD
2018. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden patikaban elferne pluaz egy gyogyszeresz. Elmeletileg ninstop kinn kellene lennie a táránál egynek de altalaban az a labkrbam van vagy mast csinal.

Patikavezetokent folyton figyelgetni fogod a fonixben a hirdeteseket h ki vallal helyettesitest es sokszor is hivjak oket.

Nem lesz gaz ezzel a szakmaval, minden ismerosom par nap alatt elhelyezkedett diploma utan

2018. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!