Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Eléggé el vagyok keseredve mostanában, mert rájöttem sajnos csupa olyan iskolára pazaroltam az időmet, amelyekkel nem fogok tudni elhelyezkedni.

25 éves vagyok, nő, és eddig van egy OKJ-m meg egy bölcsész alapdiplomám. Igen, tudom, csúnya kilátások, de annak idején nem hallgattam szüleimre, mindenáron azt akartam tanulni, ami érdekel és nem azt amire szükség van. Az OKJ-s képzésem elméleti része még hasznos is volt, de a gyakorlat maga volt a katasztrófa, nem tanítottak semmit, beültettek a sarokba hogy figyeljek, semmi nem csinálhattam, úgyhogy annyit ért az a szakmai gyakorlat, mint halottnak a csók.

Az egyetemet pedig végig szenvedtem, igaz hogy csak egy bölcsész szak, és eleinte nagyon érdekelt, annyira boldog voltam, mikor jött az sms, hogy felvettek, de iszonyú sokat kellett tanulni és egyszerűen nem biztos, hogy a mester képzést tudnám csinálni, mert már a gondolattól is görcsbe ugrik a gyomrom, hogy még többet kell tanulnom és már nem bírom.

Szerintetek mit kellene tennem? Szüleim erőltetik, hogy menjek tovább mesterre, mert azzal már el tudnék helyezkedni, de én már konkrétan kezdek bele bolondulni az állandó tanulásba, nem fogom bírni végig csinálni.

Elmennék dolgozni, de az iskoláim...hát enyhén szólva haszontalanok.



2018. febr. 11. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Milyen szakon tanultál?

Én amúgy a helyedbe inkább egy gazdasági képzést kezdenék el. Ha egy nyelvet beszélsz mellé akkor avval már kezdhetsz valamit.

2018. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Bocs, milyen okj-d van?
2018. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsészből se mindegy, hogy milyen. Egy ritkább nyelvvel el lehet simán helyezkedni.
2018. febr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Hát én mindig azt szoktam mondani, hogy nyelvhez aztán nagyon felesleges diploma. Azt otthon megtanulod.


Ha otthon megtanulod és még mellé jön gazdasági tudás is az már használhatóbb.

2018. febr. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15%

Milyen OKJ, milyen diploma, milyen a nyelvtudás?

Vagy menj el dolgozni valahova mellette végezz el levelezőn valami használható BSc-t, vagy szorítsd össze a fogad és nyomd le azt a 2 év MSc-t, feltéve ha tényleg ér is valamit.

2018. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nyűgnek érzed, semmiképp se folytasd, hiába érdekelt az elején. Ha nincs meg hozzá az elegendő elhivatottság és motiváció, még nagyobb nyűgnek fogod érezni. Van valami más, ami érdekel, amit szívesen tanulnál és el lehet helyezkedni vele alapdiplomával is?
2018. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!