Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem és politikatudomány...

Történelem és politikatudományok, lehetséges egyszerre tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon bizonytalan vagyok a továbbtanulással kapcsolatban, mivel erősen humán beállítottságú vagyok, és minden szak, ami közel áll hozzám, büfészaknak van kikiáltva (gyakorlatilag minden társadalomtudományi). Arra gondoltam, hogy esetleg egy párhuzamos képzést bevállalnék, és ezt a kettőt csinálnám egyszerre ELTÉ-n. Megéri-e, és összeegyeztethető-e, ha két külön karon van a két szak?
2018. febr. 20. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Több szervezést, türelmet igényel, és néha jó indulatot a tanároktól, az óra ütközések miatt, de szerintem meg lehet oldani :) Érdemes utána érdeklődni, hogy milyenek az órák. Ezeken a szakokon általában sok nagy előadótermes óra van és kevesebb gyakorlati. A nagy előadásokra általában nem kell bejárni, így elég jegyzetet kérni a szaktársaktól. A vizsgaidőszak néha nagyon húzós :S Szerintem itt is, mert az előadásokból általában mindig vizsga van és nem gyakorlati jegy, amit évközben teljesíthetsz. Én egy eltés társadalmi és egy bgfes gazdaságira jártam egyszerre. Jó tanácsként választanék a történelem és a politika tudomány között, mert mind a kettő bölcsész jellegű és nagyon nehéz velük elhelyezkedni. És másodiknak egy olyat tanácsolnék, ami keresettebb, de még érdekel téged. Ha végül ezt a kettőt választod krediteket tudsz elismertetni. Amit egyiken megcsinálsz beszámíthatod a másik szakba, szerintem vannak közös órák, és ezt egyetemen belül könnyebb elintézni.
2018. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2018. febr. 24. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!