Ha kozgazdasagi iskolaba jarok es nem ilyen iranyba szeretnek tovabb tanulni, akkor milyen tantargyak szamitanak bele a felvetelibe? Peldaul penzugy bele fog szamitani?

Figyelt kérdés

2018. febr. 21. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi felvételibe a magyar, matek, történelem, idegen nyelv, és egy választható természettudományos tantárgy jegyeit számolják be.
2018. febr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Közgazdasági suliba a következőkből fogsz érettségizni: magyar, matek, töri, idegen nyelv, gazdasag (ebbe beletartozik:pénzügy, számvitel, statisztika, gazdasági alapismeretek, jog, adózás) legalábbis a mi sulinkba így van
2018. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok, egy kicsit pontosítok: Egyetemi felvételibe a magyar, matek, történelem, idegen nyelv, és egy választható természettudományos tantárgy jegyeit számolják be. Ha szakgimnáziumba jársz, akkor matekból, magyarból, idegen nyelvből, történelemből, és a szakmai tárgyból fogsz kötelezően érettségizni, de ezen felül letehetsz egy 6.érettségit is a felvételihez, ha nem a szakirányon akarsz tovább tanulni, ebben az esetben nyilván nem fontos a szakmai érettségit túl lihegni és 4-5-re megírni.
2018. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Akkor minek jársz oda? Miért nem mégy olyan iskolába tanulni, amilyen szakmában akarsz dolgozni?

Tapasztalatom szerint az ilyen diákok nyomják le a szaktárgyi műveltségi szintet az iskolákban, s ráadásul az ő eredményeik is beleszámítanak a szakmai műveltségbe. Azt mondanám, ha tudod, hogy nem akarod, akkor minek csinálod ???? Hogy tönkretedd azt, aki szereti ?!?!?!?!?!?

2018. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azert jarok oda, mert 15 evesen meg nem tudtam, mi szeretnek lenni, es az evek soran rajottem, hogy nem szeretem es nem erdekel.
2018. márc. 6. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!