Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az alábbi...

Mi a különbség az alábbi mondatok vagy kifejezések között?

Figyelt kérdés

Did you hear it? & Have you heard it?

Im gonna & i will

might be & may be



2018. márc. 3. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1. Lényegében semmi.


2. gonna: szleng, vizsgán ne használd!

going to: ami előre látható (It's going to rain), vagy amit tervezel (Are you going to enter the race)

will: hirtelen döntés (I'll give you my e-mail.), jóslás (Man will not reach the Mars for 20 years), feltétel (I'll kiss her when I meet her).


3. árnyalat. A might kicsit kevésbé valószínű lehetőség.

2018. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát erről a "Lényegében semmi."-ről írnak az angolok köteteket. Egy mondatban az egyik kötet egyik fejezetének egyik egysége:

The speaker is concerned with NOW when he uses the present perfect and with THEN when he uses the preterite.


Azt is mondhatnánk, hogy aki egy szóban fordítja bármelyiket, az hibázik, hiszen ezeket a hátsó gondolatokat nem teszi hozzá.

2018. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
#2 Bizosan igazad van, csak az angol anyanyelvűek nem olvassák azokat a köteteket, amelyeket te. Például az amerikaiak eleve nem szeretik a present perfectet. De azért csak fejtsd ki részletesen a válaszod, hadd tanuljunk!
2018. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ma mindenki arra számít, hogy órákat gépelek... Szerintem ez a tudomány is megtalálható a neten is, 20-40 másodperc keresőhasználattal.
2018. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem számítok én semmire, csak arra utaltam finoman, hogy a hozzászólásodnak nem volt semmi értelme, mert senki nem lett okosabb tőle. Nem kötelező ide írkálni, de ha megteszed, akkor közölj is valamit azon túl, hogy leugatod a másik válaszolót.
2018. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal az egy mondattal információt közöltem.


Szerintem, aki nem ír helyeset, abban legalább annyi tartás legyen, hogy nem arra fúj, aki felvilágosította.

2018. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem világosítottál fel te senkit, csak okoskodsz. Szerinted a kérdező megértette, amit írtál? Most őszintén! Szerinted milyen szinten lehet a kérdező? A1? A2? Ha netán egyetemen tanítasz angol nyelvészetet, ott hivatkozhatsz a köteteidre, biztos nagy élvezettel hallgatnák az előadásod. Úgy hárman százból...
2018. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ohhhhó. :D Eddig "hadd tanuljunk", most meg áttértünk arra, hogy a "a kérdező megértette". :D Ez már a meddő vagdalkozás kategória. Ha a Kérdező kíván valamit még, majd ő jelentkezik. Bár az érdekeinek az önként képviselete igazán dicséretes.

Én nem tanítok angolt, de remélem, te sem.

2018. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az amerikai, ha nem is szereti, de azért ismeri a PP-t:

[link]

2018. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem ismerik.
2018. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!