Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha általános orvosira megyek...

Ha általános orvosira megyek az 6 év, utána lehet szülni vagy még hány évig kell tanulnom? Mikor szakosodok?

Figyelt kérdés

Sajnos nem értek hozzá. Valaki eltudná nekem magyarázni hogy működik az orvosi?

6 évig tanulok általanos orvosin és után hogy megkaptam a diplomám specializálódom valamire? Például ha szemész szeretnék lenni, még tanulnom kell ugyanott azt? A rezidens éveket is eltudná nekem magyarázni valaki mit jelent pontosan? Meddig tart?

Valami olyasmit hallottam, hogy attól függ meddig tart a rezidenskedés, hogy mit választok és ez mindegyiknél más hosszúságú években számolva.

Amiken én eddig gondolkoztam, hogy szívesen csinálnám : szemész vagy gyermek orvos, vagy házi orvos vagy endrokrinológus.

Ezek érdekelnének engem. Ezeket tudja valaki hogy még mennyi ideig kell tanulnom a 6 éven felül.

Az orvosok mikor mehetnek el szülni? A rezidens éveikben nem lehet?


Köszönöm előre is a segítő válaszokat. Remélem nagy hülyeséget nem írtam, nem kérdeztem!



2018. márc. 9. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akármikor elmehetsz szülni, egyetem alatt is. Csak gyerek mellett tanulni brutál kemény dolog, orvosin pláne.
2018. márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat év orvosi, változó idejű rezidensség és szakorvos képzés. Az egyetem után már kórházban fogsz dolgozni, csak felügyelet mellett, és a végén szakvizsgát kell tenned. Az általad felsorolt klinikumoknál azt hiszem, mindegyiknél öt évet vesz ez igénybe.


Akkor mész el szülni, amikor akarsz.

2018. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosi rezidens képzés a legrövidebb, 3 év.

Akkor szülsz, amikor akarsz. A 6 évet azért célszerű a gyerek előtt elvégezni.

2018. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég válaszoltam egy tök hasonló kérdésre, érdemes lenne a keresőt használnod.

De egyébként:

1. 6 év után megkapod az általános orvosi diplomát. Utána be tudsz lépni a szakképzési rendszerbe. aminek a hossza attól függ, hogy milyen szakot választasz. A szemészet, a gyermekgyógyászat 5, a sebészet 6, a háziorvostan 3 éves, ha jól emlékszem, de neten utána lehet nézni. Az endokrinológia ráépített szakképzés, csak bizonyos szakok elvégzése után lehet elvégezni.

2. A szakképzés során nem az egyetemen ülsz, hanem dolgozol egy kórházban/klinikán és az x éves szakképzés alatt bizonyos követelményeket tejesítesz (szaktól függőn különböző osztályokon végzett gyakorlatok, kötelező tanfolyamok, műtétes szakmákban bizonyos számú és típusú műtét).

3. Rezidensképzésnek a szakképzés első két évét szokás nevezni, igazából nem sok értelme van különválasztani a maradék x év szakgyakornoki képzéstől. Annyi, hogy ez a két éves időszak szaktól függetlenül elég hasonló.

4. Akkor szülsz, amikor akarsz, nyilván senkinek semmi köze hozzá. Elmehetsz szülni az egyetem alatt, a szakképzés alatt és szakvizsga után is.

2018. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2018. márc. 9. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!