Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legjobb egyetem, ha...

Melyik a legjobb egyetem, ha pszichológiát szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Egy 2008-as diagramot láttam, ami alapján a Károli a legjobb, és az ELTE a legrosszabb. Én eredetileg az ELTE PPK-ra szerettem volna jelentkezni, de ez most eléggé elbizonytalanított. Melyik érné meg jobban? Személyes tapasztalatok/vélemények is érdekelnek.

2018. márc. 10. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
tök mindegy, mert olyan szintű túlképzés van belőlük, hogy csodaszámba megy ha munkát kapsz a diplomáddal.
2018. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Én is azt hallottam, hogy a Károlit érdemes megjelölni elsőként, az ELTE-n nagyon rámennek az elméletre, sokan buknak a vizsgákon, mert nem azt kérdezik, amit leadtak órán.
2018. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) További válaszokat is várom, valamint ha van valaki, aki az ELTE-n vagy a Károlin pszichológia hallgató, akkor jelezze/írjon, szeretnék pár kérdést feltenni. :)
2018. márc. 10. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia, én az ELTE-re járok és egyáltalán nem bántam meg. Tényleg kicsit elméletcentrikusabb a tanítás, de rengeteg gyakorlatunk is van. Nekem eddig sikerült tényleg király tanárokat kifogni. Van lehetőséged kutatásokban is részt venni.

A vizsgák egyáltalán nem olyan vészesek, nyilván tanulni kell, de ha felkészülsz át lehet menni. Nekem egyedül az anatómia volt nehéz, mondjuk én nem biosz érettségivel mentem, lehet ezért.

Az emberek nagyon nyitottak, könnyen össze lehet barárkozni bárkivel.

A közösségi élet is jó, havonta pubkvíz, kari buli, vannak tárasas estek, gasztro túrák. Lehet csatlakozni animátori körhöz (programszervezés), delegált körhöz (tanulmányi ügyek), lehetsz mentor, aki a külföldi diákokkal foglalkozik vagy ha szeretsz fotózni stb akkor a mediagroup is tárt karokkal vár.

Nyílván itt is vannak rossz tanárok vagy kevésbé érdekes órák, de hol nincsenek?

Szóval összességében szerintem semmi baj nincs az ELTEvel, legalább is én nem bántam meg:)

Járnak/ jártak barátaim a Károlira és a Pázmányra is, ők se tudnak semmi rosszat mondani ezekről a szakokról.:)

2018. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hali! Én Károlis vagyok, írj ha van kérdés :)
2018. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!