Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely könyvekből tanuljam meg...

Mely könyvekből tanuljam meg újra a matematikát?

Figyelt kérdés

Kellene valami agy karbantartó így 30 felé.

Arra gondoltam, hogy a matematika jó lehet erre a célra.

Sohasem voltam jó belőle, ennek ellenére az IQ-m 119.

Mensás keretek belül elvégzett teszt.

Bár abban sem vagyok biztos, hogy ezek korrelálnak.

Az biztos, hogy suliban nem voltam szorgalmas, mert 'elvitt' a lázadás vagy valami ilyesminek nevezett dolog.


2018. márc. 10. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ mit akarsz

30 évesen doktorival egymásba ágyazott függvények integráljait csinálgatni, vagy összeadni meg szorozni.

Mit akarsz, függvényekkel foglalkozni, lineáris algebrával, logikával, testekkel, vektorokkal...


Azért túlzás a levegőbe nyomni hogy te matematikával akarsz karban tartani, ha legalább egy emléked lenne, vagy témakör ami érdekel... de így olyan mintha az életet akarnád tanulni.

2018. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor legyen az a cél, hogy az egyetemi matematika ne jelentsen nehézséget például informatika szakon.
2018. márc. 10. 20:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom a mateking.hu oldalt. Az alapok ingyenesek, mindenki számára elérhető, a második feladat már ingyenes regisztrációhoz kötött, a teljes tananyagok már fizetősek, de megfizethető, 2000 Ft egy félévre.

Egy tantárgy pl. a teljes középiskolás anyag, egy újabb az analízis 1, majd az analízis 2-3.

Szerintem nagyon megéri, nekem az egyetemhez nagyon nagy segítség.

2018. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát nem agy karbantartásra kell, hanem középiskolás szintű egyetemi felkészítésre.


Könyvet nem tudok ajánlani, de a khanacademy weboldal az erre pont kiváló.

2018. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez elég komoly cél, főleg hogy az ott lévőknek is sokszor gondot jelent pedig ezt tanulják.


Akkor keress egyetemi könyveket, esetleg fb csoportokban hátha van eladó egyetemi könyv. Általában ott szokott lenni feladat/eredmény is.

Vagy youtube esetleg egyetemi jegyzetek után kutatva 1 hét alatt összeszeded ami kell:)

2018. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rengeteg szabadidőm van.
2018. márc. 10. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Sohasem voltam jó belőle, ennek ellenére az IQ-m 119.


A logika se erős oldalad :)

2018. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!