Hogyan írjak szakdogát?

Figyelt kérdés
Azt értem h ha kimásolok egy oldalt ( nem control c & control v hanem én átírom a szöveget és nem tüntetem fel a forrást az plágium mert sajátomként tüntetem fel... ) de ha én találtam egy jó oldalt ahol jó információk vannak és azt én begépelem és a linkjét beteszem a forrásokhoz ? az úgy nem jó ? Tudom hogy egy rendszer átvizsgálja és nem az egészet gépelném be szórul szóra sokan mondják h fogalmazzam át ...oké de akkor az ugy már mindjárt nem olyan hiteles ha nem használok benne szak szavakat... tehát ha én 1 honlapról begépelem az adatokat az én szakdogámba és hivatkozom az oldalra és átmegy az ellenörzőn kidobja az oldalt ahonnét én begépeltem emrt annyira ugysem fogom tudni a szavakat át szinonímázni h ne lehessen ráismerni ... az úgy oké ha meg van jelölve források között a végén a honlap ? vagy rögtön a szöveg mögé írjam zárójelbe h pl ( Arcanum; 1990) nyilván mindenki tudja h a 30 oldalt ( felsőoktatási szakképzés ) nem én fogom saját kűtfőből megírni
2018. márc. 11. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem ilyen egyszerű. Nemhogy egyetemenként, de karonként sőt, szakonként más lehet az elvárás. Nálunk az nem hivatkozás, hogy odaraksz egy linket. Egyáltalán nem is biztos, hogy hivatalos forrás. A hivatkozásnál mindig fel kell tüntetni a szerzőt vagy szerzőket, évszámot, címet. Fontos, hogy a hivatkozás az utolsó mondat után legyen, ameddig az a szöveged ahhoz a forráshoz tartozik. Tehát a legutolsó mondat végén. Ha egy szöveghez több forrást használsz, akkor időrendben kell egymás mögött.

Az átfogalmazást félreérted, nem szinonímákat kell keresni. Van egy szöveged, amit le szeretnél hivatkozni, akkor írd meg annak a szövegnek az érdemi, fontos részét, csak hosszabban, vagy épp rövidebben, lényegretörően.

És igen, persze hogy tudja mindenki, de ez is a szakdogádnak a lényege. Ha lenne bármi, ami új és te fedeztél volna fel, akkor is vhol el kellene kezdeni az írást, ami jó esetben nem úgy kezdődik, hogy “anyag és módszer” vagy “eredményeim”. Mindenképpen kell valami történeti áttekintés, hogy minek az apropóját választottad a témádat, milyen korábbi eredmények vannak vele kapcsolatban, elméleti alapok stb. És mindent MINDENT le kell hivatkozni, azt is ami egyértelmű.

2018. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon köszönöm a segítséget akkor ha én internetről szeretnék hivatkozni azt hogyan tehetem meg ? Harvard típusú hivatkozást ír a szabályzat ( szerző, dátum) akkor pl egy ilyen oldalt : [link] felejtsek el ? Ha a magyar bankrendszerrel szeretném elkezdeni ?
2018. márc. 11. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!