Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez a sok pedagógus szakvizsga...

Ez a sok pedagógus szakvizsga ér valamit?

Figyelt kérdés
Nézegettem a szakvizsgákat, rengeteg féle van különböző "specializációkon", de ahogy néztem van egy pár ami konkrét "képzettséget" ad mivel így betölthet több pozíciót vele (pl: közoktatás vezetői,mentor,különböző tárgy tanítás,szakértő). Azonban a többivel mi a helyzet? Miért van ennyi féle? Tudom hogy a minősítéshez és fizetési kategóriához kellhet, hogy többet kerresen az illető, illetve hamarabb mehessen új kategóriába, de ezenkívül van más haszna?

2018. márc. 23. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Most csinálom a pedagógu szakvizsgát. A minősítéshez és a pozícióhoz kell. Egyébként szerintem nem sok mindent ér.
2018. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, remélhetőleg új kormány lesz, amelyik megszünteti a KLIK-et, meg ezt a hülye életpálya modellt, minden hozadékával együtt.
2018. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eredetileg azonnali fizetésemelést jelentett - de nem sokat, kb. 6-8 év alatt termelte vissza a tandíjat. Most nem garantál semmit, csak a jogot, hogy jelentkezz "mesterpedagógus" fokozatba (ami újabban ideiglenes fokozat, csak a pályázat időtartamára jár, persze lehet újra pályázni.) Viszont jelentősen több pénzt jelent, már egy év alatt visszatermeli a tandíjat - már ha és amennyiben nyer a pályázatod, és tényleg bekerülsz mesterbe.

Azért van sokféle, mert sokféle pedagógus van és sokféle pedagógus feladat. Vannak "szakmai megújító" képzések is, ahol a szakod legújabb tudományos és módszertani dolgaival ismerkedsz meg. De a gyakorlatban az van, hogy a "közoktatásvezető" annyival könnyebb, hogy mindenki azt végzi, a többi meg érdeklődés hiányában nem indul, csak meghirdetik. Egy-két kivétellel, amik más előnyökkel járnak (szakértői névjegyzékre kerülés, ped. hallgatók mentorálása külön pénzért)

2018. márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!