Waldorfról vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Leginkább laikusok válaszaira vagyok kíváncsi akik csak hallásból, vagy neten való olvasásból ismerik a Waldor iskolákat és tanítási rendszert. Kinek mi a véleménye illetve mit tudtok a Waldorf iskolákról? Én egy idén ( 2018 ban ) végzős diák vagyok egy Waldorf iskolában.

2018. ápr. 17. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Laikus vagyok de nem hallásból/netról ismerem, hanem ott tanulókat ismerek. Egy átlagos gimnazistához képest elég buták, nem csak úgy értem hogy a tanulmányaikkal vannak lemaradva hanem alap dolgokkal nincsenek tisztában. Diákmunkán dolgoztam közösen Waldorfosokkal, sokkal nehezebben értették meg a kiadott munkát. Amúgy jó volt velük dolgozni mert nagyon kedvesek voltak, de egy kissé fura/naiv látásmódjuk van. Nagyjából tudom hogy tanítanak az elmondottak alapján (nincs házi, osztályzás meg hetekig tanulnak egy témakört egy rendes órarend helyett) de valahogy nem tudom hogy boldogulnak majd az életben. Vagy hogy egyáltalán aki így tanult elsős kora óta hogy megy egyetemre (tudtommal abból nincs waldorf verzio). Nem tartom hasznosnak, túlságosan babusgatják már inkább a diákokat, nagyon a ló túloldala már a hagyományos oktatáshoz viszonyítva.
2018. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
70%
12 éve járok Waldorf iskolába. Ha valaki buta, nem az iskola miatt van. A waldorf iskola nagy hangsúlyt fektet a jellem kifejlesztésére, de az anyaggal nincs lemaradás. Ha valaki megtanulja amit az órán leadnak, akkor még több mindent is tudni fog mint amit az állami iskolákban tanítanak. Az a baj, sokan megítélik. Nehéz helyzetben vagyok mikor állami iskolásokkal kell együtt lennem. Igaz, más világ kicsit a kettő, de azt az ítéletet amit a homlokomra vésnek ilyenkor gyűlölöm. Nem értem ezt az ellentétet a két rendszer között. Nálunk is tanítanak, csak több kompromisszummal és nyitottsággal a diákok felé.
2018. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
9%
A jó tulajdonságait már elmondták, és ezek tényleg igazak, de annyit hadd tegyek hozzá, hogy a Waldorf szellemisége átadhat a gyerekeknek egy komplex világnézetet, ami akkor okozhat gondot, ha keresztény vagy. Itt egy cikk erről, ha érdekel, nézd meg: [link]
2018. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem még 3 éve angol tanfolyamon volt egy waldorfos ismerősöm.

Nem volt vészes, fel tudta venni a tempót, bár nem tudom, hogy a nyelvvizsgán átment-e, mi lett vele (akkor volt 18 éves).


18F

2018. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Ovis gyerek anyukája vagyok. Terveztem, hogy oda íratom be a gyerekem, de nem fogom. Utánakérdeztem, és sok drogos, problémás gyerek jár oda, és nincs szankcionálva. Többen otthagyták az iskolát, szóval megy államiba inkább a csemete.
2018. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Waldorf ovisok gyerekeink vannak, úgy álltunk neki, hogy iskolába is waldorfba mennek majd. A korábban felsoroltakon kívül annyit tennék hozzá, hogy nekem a közösségi nagy összetartásból van elegem. Hogy annyira sok a plusz tennivaló szülőként, hogy lassan többet teszek az oviért, mint a munkahelyemen. Alig várom, hogy iskolába menjenek és fellélegezzek. Nem egészséges ez a nyomás a szülőkön. Értem én, hogy waldorf és gyerekközpontúság, meg minden, de egy szülői est 85%-a is azzal megy el, hogy a melót osztjuk szét és szó nem esik a gyerekek hogylétéről. Tele a hócipőm vele.
2018. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, nem szeretnék privátban beszélgetni, főleg nem arról, hova járunk. Kicsi hely, nem szeretném, ha visszajutna a fülükbe a véleményem. Még egy ideig itt leszünk. Félreérthető volt a válaszom, már látom. Eleinte waldorf iskolát terveztünk, de meggondoltuk magunkat 3 év ovizás után. Ha szeretnénk szabadidőt és figyelmet, amit a gyerekeinkre tudunk fordítani, akkor ez nekünk, a mi életmódunk és igényeink szerint nem kivitelezhető. Nem vállaljuk be az iskolát.
2018. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Nekem is másodkézből vett infóim vannak, igaz viszonylag közeliek, mert a tesóm gyerekei waldorf suliba jártak. Vegyesek az érzelmeim. Egyrészt látom rajtuk, mennyivel nyugisabb az életük, mint a saját ált. iskolás gyerekemé, hogy sosem fordult elő náluk olyan, mint az állami suliban, hogy a tanítónő megalázza, szivatja a gyerekeket. Plusz a kreativitás is tetszik benne (mindenféle kézműveskedés), hogy az elméletet gyakorlattal támasztják alá (pl. legyalogolják, lemérik egy réten a 100 méter távot, nem csak elméletben tanulnak róla matekon), azt gondolom, emiatt sokkal maradandóbb tudást szereznek arról, amit tanulnak.


Ugyanakkor nem véletlen, hogy anno nem vittem a saját gyerekem is W-suliba. Nekem a „körítéssel” van gondom, az antropozófiai háttér túl elvont, nem hiszek benne. Persze azóta látom, hogy a legtöbb W-szülő nem tartja magát az ezáltal megszabott szabályokhoz (pl. a suliban hiába tilos focizni 6.-ig, simán járatják focira a gyereket külön) – és bevallom, nekem ez sem szimpi, mert azt gondolom, ha vki csatlakozik egy „klubhoz” (legyen az vallás vagy bármilyen világnézet, mint a W-is), akkor be kell tartania a szabályokat. Gerinctelennek tartom, ha csak kimazsolázzák belőle a nekik kényelmeseket, jelen esetben azt, hogy a gyerek elfogadó közegben van, de a kényelmetleneket (pl. foci, tévénézés, számítógépezés kontrollja) már nem tartják be.


A fentiek ellenére most kicsit sajnálom, hogy nem adtam W-ba a gyereket, neki nagyon való lett volna, szemben azzal, amiket az állami sulikban tapasztaltunk.


És most kérdezek én is tőled: mit tervezel csinálni, ha végeztél? Az osztálytársaid közül sokan tanulnak tovább?

2019. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!