Melyik diplomaval tudnek konnyebben elhelyezkedni, illetve melyikkel tudnek tobbet keresni?

Figyelt kérdés

Ezek a szakok johetnek szoba

Jog

Kozgazdasagtan

Epitesz mernoki


Tudom hogy mas vilag mind a 3 de most kell fakultaciot valasztanom es ugye ez harom mas fakultacio.

Es lenne meg egy kerdesem, hogy azt olvastam hogy jogi karra nem feltetlenul kell emelt tori erettsegi ha van emelt matek vagy emelt nyelv. Nos ha nekem lenne emelt nyelv es emelt matek erettsegim de kozepszintu torim akkor felvennenek? Mert ismerosoktol meg azt hallom hogy emelt tori nelkul felejtsem el.



2018. ápr. 17. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy még fakultációt választasz, nem zárod ki egyiket se. Szerintem plusz tudást nem ad oly mértékben, hogy az behozhatatlan legyen.

Én mindig a matekosabbat javaslom, mert az elég sok helyre kell.


Jogról itt olvashatsz. Egy emelt szintű kell de az nem feltétlen a töri. Én azt javaslom hogy abból emeltezz amiből biztosabb a tudásod. [link]

2018. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, en is jobban hajlok a matekosabb iranyba, mert azt jobban szeretem inkabb a real tantargyakat tanulom konnyen, es hat a torit is meg tudnam csak az nagyobb kihivas lenne, ezert is szeretnem kikerulni az emelt tori erettsegit ha lehet.
2018. ápr. 17. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván ha csak a pénz számít, akkor jog. Ha elvégzed és be tudod magad nyalni megfelelő helyekre és bírja a gyomrod, akkor elképzelhetetlen pénzeket lehet keresni, tiszta, szürke, fekete módszerekkel. Gondold végig, láttál már szegény jogászt, ügyvédet stb stb? De ehhez kell a gyomor. A másik kettő meg attól függ milyen szakirány felé mész el, és mennyire leszel jó benne. Pl közgázon sokkal fontosabb, a minél több nyelv, kommunikációs készség a tudás mellett, míg építészmérnökként sokkal hangsúlyosabb a minél szélesebb szakmai tudás az egyéb készségekkel szemben.
2018. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már láttam szegény jogászt. Lehet nem tűnik fel sokaknak de a Kormányablaknál a jogi ügyintézők, akik pl a szabálysértéseket intézik végzett jogászok.
2018. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Felvis adat:


5 éves osztatlan képzés után építészként a várható fizetésed 228 bruttó. Nincs 150 nettó. Egyik legrosszabbul fizető mérnök szak

2018. ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!