Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy lehetek karmester ha az...

Úgy lehetek karmester ha az egyik fülemmel egy picit eltérően hallok? (Lenti dolgok NAGYON fontosak) 16F

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már kiskorom óta csodálom a karmestereket. Egyszeruen a kézmunkájuk és közbe a zene.. Ráz mindig a hideg. Azt tudom hogy a Zeneakadémián a karmester satobbi satobbi.. Viszont egy pár éve kint külföldön búvárkodtak és hát azota a jobb füllemmel ENYHÉN eltérően hallok.. Hallok csak picit torzitva. De így nem erzekelem csak ha lefogom a bal fülem. Viszont ez az álom már nem fog elmulni. És nem akarok felhagyni se vele. Ennek érdekében lassan elmegyek fül-orr-gégészetre és megnézetem ha nincs esetleg rá csepp vagy valami megoldás mi a teendő. Fel kell hagynom az álmommal?

2018. ápr. 24. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem beszélsz róla, nem fog kiderülni. Ettől függetlenül jó ötlet elmenni orvoshoz.
2018. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

most mondanam h van egy testepito: strength wars-ba jatszik aszem vito, lehet h nem, reg neztem, és neki aszem gerincferdulese van megis 120kg+ (reg neztem de lehet h 135kg) o se adta fel, nem lett olimpikon de attol meg profi, feladni azok szoktak akik .., nem eri meg, csinald azt amit szeretsz és lehet h megjavul

sok sikert :D

2018. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"lassan elmegyek fül-orr-gégészetre"

-ez jó ötlet, akár gyorsan, mielőbb.

Milyen hangszert tanulsz?

2018. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja igen... Nem tanulok hangszeren az baj?
2018. ápr. 24. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Piszok nagy baj. Hogy fogsz 10 soros partitúrákat zongorázni, ha még el se kezdtél tanulni? Fogalmad sincs a felvételi követelményekről, igaz?
2018. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs
2018. ápr. 24. 21:35
 7/9 Mojjo ***** válasza:

Szeretnél hangszeren játszani? Motivál, hogy megtanulj zenélni? Ha igen, milyen hangszer tetszene?


Kottaolvasással hogy állsz?

2018. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában elég magas szolfézs-zeneelméleti képzettség szükséges a felvételihez. Tehát nem csak a füled lehet probléma, mindenesetre irány az orvos... Üdv: egy zenetanár
2018. ápr. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Már kiskorom óta csodálom a karmestereket. Egyszeruen a kézmunkájuk és közbe a zene.."

A tv-ben nyilván ez látszik, de a karmester a valóságban egy magas színvonalú zeneművész, akinek sok évnyi kemény munkája fekszik a kézmunkája mögött.

De hogy lásd, ez a része sem könnyű, itt egy adoma a szép emlékű Hifi Magazinból:


"A magyar karmester a londoni Covent Gardenben próbál, elégedetlenkedik a zenekarral, egyes fúvós hangszíneket kifogásol.

-Kérem: milyen gyártmányú a kürtje? - teszi fel a kérdést az egyik bizonytalankodó muzsikusnak, mintegy megengedve neki, hogy a felelősséget átháríthassa a hangszerére. A kürtös méltatlankodva jelöli meg a legkiválóbb cég legdrágább márkáját.

A próba későbbi szakaszában Solti "elüti" magát. A megbántott zenész hevesen felpattan:

-Mr Solti, ha megkérdezhetem, milyen gyártmányú a pálcája?"

2018. ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!