Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus vagy mérnöki szak?

Informatikus vagy mérnöki szak?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje a csapból is ez folyik, hogy gépészmérnöknek, villamosmérnöknek vagy programozónak kell tanulni, mert az hiányszakma illetve marha nagy pénz van benne (milliós fizetés, céges kocsi stb).Ezzel nem is lenne gondom, viszont egy dolgot elfelejtenek, hogy azt el is kell előtte végezni.Nos ezen felbuzdulva + érdekelt is a szakma, megpróbálkoztam a villamosmérnökivel, viszont rá kellett döbbennem, ez nekem sok, nem ment a dolog.Nem volt más választás, szakot váltottam, így esett a választásom a műszaki menedzser szakra.Most már 2 éve csinálom, és hát annak ellenére, hogy büfészaknak titulálják itt is vannak jó számmal olyan tárgyak, amik elég rázósak, de azért teljesíthető.

Nem tudom miért van ez a nagy ócsárolás főleg a mérnök hallgatók részéről.

Valóban csak ezeken a szakokon szerzett diploma állja meg a helyét a mai világban?Vagy ez csak Magyarországon van így?

És mi van azokkal akiknek nincs meg az a plusz, hogy elvégezzenek egy ilyen ütős szakot, vagy esetleg nem is annyira érdekli (mondjuk humán beállítottságú)?

Elég igazságtalannak tartom a dolgot, mert míg ez egyik félgázon is simán elvégzi a nehezebbet, addig a másik szorgalmasan tanulva is csak éppen hogy hozni tudja a szintet a könnyebbiken.

Holott az embernek vannak adottságai,korlátai, vele született képességei, amiről nem tehet.


2018. ápr. 27. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj az "ócsárolással" tanuld, amit kell, és találj jó munkát - ez a lényeg, a többi egymás macerálása, lesz ilyen sok később is a munkahelyen is , kell egy kis immunitás ellene és te se bánts másokat.
2018. ápr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ha humánabb beállítottságú vagy miért nem próbálkoztál mondjuk Jogászattal? Egyébként mèrnök
2018. ápr. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Büfészak nem egyenlő azzal, hogy könnyű, sőt.

Büfészak azt jelenti, hogy azt elvégezve csak a mekiben lesz állásod

2018. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Egy dologgal kiegészíteném, csak hogy mint opció a fejedben legyen: programozónak nem kell diploma. Tudás kell. Olvass utána bátran! Tapasztalatból beszélek.
2018. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vodafonelive ***** válasza:
36%

Azért a kezdő gépészmérnők a végzés után sem kap milliós fizetéseket, még annak is örül, ha a fizetése valamennyire eléri a 250 bruttót... :D

Műszaki menedzser sem rossz, simán tanulja a gépész tárgyakat, Ő is ugyan úgy tervezhet szerintem egy kis idő után, de a fizuja lehet kicsit kevesebb, mint a villamosé vagy gépészé.

2018. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Műmen igazából gazdasági vonal kis gépészettel.

Amúgy szerintem a ,,lenézés" abból fakadhat hogy igazából a műmenes feladatokat a mérnökök is kb röhögve elvégeznék fordítva viszont nem igaz.


Miből gondolom, mondhatnád...

Nos ha jól tudom a gépész és a villamosmérnöki karon is van 4-5-6 gazdaságis tárgy. Ezektől nem hiszem hogy ezektől jóval többet kapna egy műmen.


Amúgy szerintem ez a lenézés túlzás.

Velem is járnak műmenek és semmi lenézés nincs. Ugyan úgy beszélgetünk vagy megiszunk egy sört mint bármelyik másik szaktársammal.

2018. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!