Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fakultációválasztásba segítene...

Fakultációválasztásba segítene valaki? (HELP! )

Figyelt kérdés
Szerdán kaptuk meg a lapot amin meg kell jelölni hogy miből emeltezünk és mi a választott tantárgyunk.De én nekem a választottam a földrajz és abból is emeltezem.Akkor a szabadon választotthoz mit írjak?Választhatok mást is,pl Töri,angol?

2018. ápr. 28. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érettségiről van szó, gondolom.

Egy választott IDEGEN NYELV és egy választott akármilyen tantárgy szükséges, ami nálad akkor nyilván a föci lesz. Töriből meg alapból érettségizik mindenki, szóval ha te már kiválasztottad a föcit, akkor már csak a szabadon választott idegen nyelved marad, így jön ki majd az 5 tárgy (magyar, matek, töri, idegen nyelv és a választott tárgy)

2018. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ha a föci a választott és az az emelt is akkor mit válasszak mert azt mondták kell még egy plnyelv
2018. ápr. 28. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hova tervezel továbbtanulni. Ha tanári pálya akkor magyart ajánlom, tudtommal az alap követelmény tanárin. Ha olyan helyre mész ahova matek kell akkor menj arra. Nálunk idén már olyan lehetőség van, hogy ha valaki középmagyarra akar menni akkor nem tud menni matekra, mert egy napon lesz, de ha emelt magyarra megy akkor bármit választhat mellé.
2018. ápr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Számomra kicsit kaotikusan írsz, de leírom neked, hogy egy gimis számára ez, hogy néz ki (tavaly érettségiztem). Nos vannak a kötelezőek:

-Matek

-Magyar

-Töri

-Választott Nyelv

-Szabadon választható tárgy


Ebből fog összeállni az érettségi bizonyítványod. Azt hiszem szabadon választható lehet több is, de min. 1-et kell választanod! Ha úgy döntesz (mert pl nem szándékozol egyetemre menni), akkor mindegyikből közepet teszel le. De ha olyan szakra mész, ahol pl a föci eredményedet nézik, akkor azt érdemes emelt szinten csinálni. Amőgy! Olyan nincs, hogy szabadon választható a matek,töri, magyar, azok kötelezőek.


Szóval Te esetedben ha jól értem:

-Matek - közép

-Magyar - közép

-Töri - közép

-Angol - közép

-Föci - emelt


Szóval az emelt meg a választott az nem két külön értelmezendő dolog. Választottból muszáj legalább 1-et választanod, az emelt az csak egy lehetőség (ami egyetemi felvételihez ajánlott).

2018. ápr. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mármint faktra mit válassz vagy érettségire? Utóbbira csak nyelvet tudsz, mert valamelyikből kötelező az érettségi. Esetleg a emellé még egy 6. tárgyat is bevállalhatsz.

Faktválasztáshoz sokat segít, ha tudod már a terveidet. Ha a föci érdekel, ahhoz nagyon jó párosítás a biosz, idegen nyelv (az mindenhez jó egyébként, pláne hogy 2020-tól bemeneti követelmény a B2-es nyelvvizsga) vagy a töri is.

2018. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél emeltezni földrajzból? Nem bántásból kérdezem, én is emelteztem (nem teljesen szabad akaratból..), de konkrétan semmi értelme sincs - kevés helyre kérik, ahova meg számítana a földrajz, emelt szint biztos nem kell belőle, mert vagy nem kötelező, vagy alacsony a ponthatár.
2018. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszoló elég jól leírta a dolgokat. Annyit tennék hozzá a témához, hogy most bizonyára fakultáció választásról van szó. Az, hogy most mit jelölsz be, az csak azt befolyásolja, hogy miből fogsz fakultációra járni. Az érettségi jelentkezést csak az érettségi évében kell leadni, ha tavaszi-nyári érettségiről van szó, akkor ha jól emlékszek február elején. Az, hogy most bejelölsz valamit, nem kötelez semmire téged (persze nyilván olyan tárgyból érdemes érettségizni, amiből jártál fakultációra, de ez nem feltétel, és ha az iskolában ezt állítják, akkor hazudnak).
2018. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!