Nem tudom merre tovább? Rosszabb logikával marketing szak?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, van egy érettségim ami nem sikerült a legfényesebben, nem mondanám magam hülyének, tanáraim szerint is meg volt/van az eszem, csak egyszerűen akkori fejjel nem gondolkodtam a jövőmön, így az volt a cél, hogy görbüljön.Vendéglátós vagyok(okj), nem igazán szeretem, váltani szeretnék a jövőben. Gondolkodtam az újra érettségizésen, hiszen időm lenne tanulni munka mellett, lehet hülyén hangzik de fogalmam sincs , hogy inkább humán vagy reál beállítottságú vagyok, mivel sosem tanultam úgy középsuliban. Voltam anno pszichológusnál, 15-16 éves koromban, ő "megállapította", hogy a memóriám az jó, viszont a logikám nem a legjobb, ezt tudom is magamról mert feltűnt :D Nem igazán álltam bukásra matekból, de nem is tanultam rá, viszont az átlagom inkább a 2 felé ment. Ha rászántam magam a tanulásra írtam négyes, ötös dolgozatot is, de nyilván ez nem volt olyan nagyon nehéz anyag. Nézegettem egyetemeket, informatika érdekelt, de ezt elengedtem a matek miatt. Kereskedelem és marketing szak is érdekelne, viszont ez is matekos. Mennyire szenvednék ha rosszabb a logikám? Idén újra szeretnék érettségizni, viszont előbb el kellene dönteni, mit is tanuljak. Sosem voltam az a nagy tanulós gyerek, már bánom is, de már ez lényegtelen. Esetleg milyen opciók jöhetnek szóba, milyen szakok vannak ahol nem kell annyira a matek, nem erre alapul a szak?

2018. ápr. 30. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Valaki 16 éves korodban rád sütötte, hogy rossz a logikád és te ezt tényként beépítetted az életedbe. A pszichológus diplomáját visszavenném. Neked pedig egy újratervezést javaslok!
2018. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem csak arra alapozok. Csináltam teszteket is, ezekből gondolom, hogy nem a legjobb, de gondolom ha rafekudnek a matekra ez javulna.
2018. ápr. 30. 17:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan szakra menj, ami érdekel. Rengeteg szak van ahol nincs matek (vagy csak 1-2 tárgy). Ez alapján nehéz lenne választani. :D

Nézz tanterveket szimpatikus képzésekről, nézd meg mit tanulnak pontosan, hol tudsz vele elhelyezkedni.

Az ne vegye el a kedvedet, hogy van pár matekos tárgy, sokaknak jobban megy egyetemen mint gimiben.

Nyilván ha valakinek nem megy a biosz, ne menjen orvosira,de nem kell visszalépni csak azért, mert van olyan tárgy amit neked nehezebb lenne teljesíteni.

Mindem szakon vannak nehezebb tárgyak.

Járhatsz tanárhoz, aki felkészít az érettségire, és fel is tudja mérni, hogy mennyire mennek a dolgok.

2018. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!