Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerre 4 OKJ-s képzés...

Egyszerre 4 OKJ-s képzés tanulása nem lesz túl sok, sikerülhet elvégeznem őket jó eredménnyel?

Figyelt kérdés

2 évesek a képzések, ezért gondoltam arra, hogy megpróbálom elvégezni egyszerre. Szerintetek sikerülhet elvégeznem őket jó eredménnyel?


1. pedagógusi és családsegítő asszisztens

2. szociális munkás

3. pénzügy és számviteli ügyintéző

4. szoftverfejlesztő



2018. máj. 4. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen feleslegesnek tűnik.

Amúgy nyilván az időbeosztástól függ. A tananyag megtanulható, de ha ütik egymást az órák, és számon tartják a jelenlétet, akkor gáz van.

2018. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre? Lehetetlen kivitelezni.

Ha még levelezős/esti rendben is csinálod, az péntek-szombat. Egyszerűen nem tudsz minden órán ott lenni és nem engednek a vizsgára el, mivel sok hiányzásod lesz.


Emellett hiába OKJ, tanulnod kell vagy elveszel az anyagban. Ez nem sima gimi, hogy igazából semmi nem épül semmire.

Nem azt mondom, hogy hű de nehéz.. azonban kettő egyben már sok, nemhogy négy.


Vegyük a psz ügyintézőt.

Ha nincsenek meg az alapok számvitelből neked véged. Soha nem lesz meg.

Azonban a szoftverfejlesztőnél is gyakorolnod kell vagy szintén véged.

Az első kettőnél meg egy csomó magolás van...

2018. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kettő még egyszerre kivitelezhető, de négy egyszerre már brutálisnak hangzik, max legfeljebb három az is úgy lenne megfelelő, ha az egyik nappali tagozatos a másik meg esti iskolarendszerű + az egyiket hétvégén fizetősön. De ha rám hallgatsz egyszerre csak kettőt tanulsz, utána meg a másik kettőt, én is most 2 tanulmányt végzek egyszerre, de iskolarendszeren kívül fizetősön; számítógép szerelő meg tehergépkocsi vezető tanfolyamot végzek.
2018. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség. Ennyire ne siess. Ráadásul mit akarsz kezdeni 4 különböző szakmával? Mindegyikben egyszerre akarsz majd dolgozni is? Teljesen felesleges.
2018. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tanár vagyok egyetemen tartok órákat, hétvégente pedig OKJ-s képzésen tartok előadásokat, illetve E-learning alapú képzésen Tutor tanár, illetve tananyagfejlesztő és író vagyok.


Ólőszőr azzal kezdeném, hogy, ha ilyen okosnak tartod magad, akkor minimum egy középfokú autizmussal áldott meg téged az élet.


Másodszor: 2016 szeptemberétől, megszűntek az úgynevezett két éves képzések.


1.A szakközépiskolaikat átalakították úgynevezett szakgimnáziumoknak, ami jelen esetben 4+1 évet jelent.


2. Már 2013-tól, mikortól megszüntettek egy csomó szakot az egyetemeken, illetve mindenféle átszervezések történtek, bevezetek az, úgynevezett FOSZK Felsőoktatási Szakképzéseket, amik két évesek.(Jogilag se nem OKJ se nem diploma), valahová kettő közé sorolják, de teljes mértékben megegyezik az OKJ kerettantervvel. Ide is szükséges pont, persze jóval kevesebb, mint a diplomát adó képzésekre.


3. Elmehetsz valamelyik felnőttképző intézménybe, viszont ezek fizetős képzések, tandíj intézményenként eltér, de általában nem számottevően. Ahol a két éves anyagot 8-10 hónap alatt kell elsajátítanod.


4. Már 2013-től, de jelentős mértékben 2016-től nagyon megszigorították a vizsgakövetelményeket.


Én a pénzügy-számviteli ügyintéző képzésről tudok saját tapasztalatomból beszélni, annyira megszigorították a vizsgakövetelményeket, hogy komoly vita van a szakemberek között, arról, hogy melyik a nehezebb elvégezni az 54, illetve 55 szintű OKJ-s képzést, vagy három alatt lediplomázni.


Több diplomást is tanítok, kik valamely azonos szakágon diplomáztak 3-4 évvel ezelőtt és sorozatba hasalnak el a vizsgán a nyolc vizsgarészből átlagosan 6-7 tudnak teljesíteni.


Kolléga múltkor az egyetemre bevitt OKJ vizsgán kiadott feladatsort a másodéves hallgatóknak Budapest egyik legnépszerűbb egyetemére. Kíváncsi volt mennyire tudják megoldani 88% nem érte volna el az OKJ a 70% os eredményt, 20 százalék pedig az 50 százalékot sem azaz pénzügyből buktak volna az OKJ egyetemista létükre, amit elvből kisujjból kellett volna kirázniuk. Olyan nehéz volt.


Arról nem is beszélve, hogy a pénzügy-számvitelt és szoftverfejlesztést is elsősorban meg kell érteni!


Az első kettőt jobban eltudom egyszerre képzelni, bár sok az anyag, de elégé magolós!


Javaslom, ha jó szeretnél lenni elsősorban a 2. és 3. képzésre értem és nem csak egy fiókban porosodó papírt szeretnél, akkor azért óvatos légy!

2018. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyet érték az 5. hozzá szólóval!


Pénzügy-Számviteli ügyintéző képzést végeztem most 2018 január-februári vizsgaidőszakban volt a vizsgám szerencsére 8. vizsgarész mindegyikéből elsikerült érnem külön-külön az 50%-ot, ha a 8 vizsgarészből csak egyből nem értem volna el, már mehettem volna pótvizsgázni.


Rendkívül szerencsésnek mondhatom magam, mivel csak a mi csoportunkból 25 vizsgáztunk és csak 4 kaptunk bizonyítványt. Rengeteg volt a pótvizsgázó is, akik a mi vizsgabizottságunkba voltak beosztva.


Véleményem szerint sikerem oka:


-van hozzá érzékem szeretem a pénzügyet, a számvitelt és a projektmenedzsmentet is.

-Szombaton voltak az előadások, viszont abba az intézménybe, ahol én tanultam kiváló, viszonylag könnyen tanulható anyagokat kaptunk, illetve rengeteg gyakorlófeladatnak, mit otthon, illetve az iskola internetes oktató felületén tudtam megtenni. Az anyag rengeteg volt, még annak ellenére is, hogy egyetemre járok szintén gazdaságtudományi területet hallgatók.

-Továbbá hatalmas köszönet Veress Attila, Havas Norbert számvitel vizsga felkészítő online kurzusának, mi rettentő színvonalas és egyetemeket megszégyenítő.

2018. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!