Hogyan éretségizzek le?

Figyelt kérdés
4 éve befejeztem az iskolát szakmunkásképzőből elballagva úgy éreztem hogy nem tanultam eleget. Most 4 év után úgy érzem hogy volna még mit tanulnom néha nem érzem magam elég okosnak és szeretnék még tanulni jobb állást szerezni jobb életet élni. Úgy gondolom egy éretségihez való felkészülés alattsokat csiszolhatnék a tudásomon de nem tudom fogy zajlik ez az egész. Hogyan éretségizhetek le ? Hallotam erről az esti iskoláról meg a "levelezésről" gondolom az utóbbi online működik. Szeretném hogy valaki irja le nekem hogyan is kell belefogni ebbe az egészbe.

#tanulás #érettségi #iskola utáni tanulás
2018. máj. 7. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szakmunkás után általában 10. osztályban kezdhetsz. Először ki kell járni a 10., 11. és 12. osztályt. Vannak sulik, ahol az utolsó kettőt egy év alatt elvégezheted, van, ahol minden osztályt külön kell kijárni. Minden évben lezárnak minden tárgyból, utána érettségizhetsz, mint bárki más.

A sulik elég változatosak időbeosztás szempontjából, a lakóhelyed környékén érdeklődj a feltételekről (amit én ismerek, ott az alsóbb osztályokban kéthetente szombaton, utolsó évben szombatonként + egy hétköznap este kell bejárni.

2018. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
10. Osztályom meg van. És még 2 évem szakmunkás.
2018. máj. 7. 18:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Én 8. Után a 9. 10. Osztályal kezdtem és utána a 2 év szakmunkás.
2018. máj. 7. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdeklődj a környékbeli sulikban. Ott megmondják neked. A levelező tagozat sem online működik. Azért hívják levelezőnek meg kevesebbet kell bejárni mint az esti tagozatra.
2018. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mert a "meg" helyett! mert kevesebbet kell bejárni.
2018. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És mennyi idő a képzés ? Ugyan úgy 4 év mint egy normál gimnáziumi éretségi ?

És egy levelezőn megszerzett éretségi egyenrangu a normál éretségivel ?

2018. máj. 8. 18:34
 7/8 anonim ***** válasza:

A levelező érettségi mindenben egyenrangú a nappali érettségivel! Van rá mód hogy a 11-12 osztályt egy év alatt letudd..érdeklődj a környékeden erről a megfelelő iskolába!


Ahogy lezárják a 12 osztályt mehetsz érettségizni....tehát első lépés környékeden nézz utána hol van erre lehetőséged...iratkozz be...tanulj és végül érettségizz. Sok sikert!

2018. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 11. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!