Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatokkal szeretnké foglalkozni?

Állatokkal szeretnké foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok és jövőre érettségizek. Azután mindenképpen olyan helyre szeretnék továbbmenni, amivel olyan munkahelyem lehet, amit szeretek.

Amit tudni kell rólam, hogy nagyon szeretem az állatokat, főként a lovakat és a kutyákat. 10 éve lovagolok, viszont tudom, hogy Magyarországon nem igazán van jól kereső munka a lovak terén. Sok lehetőség eszembe jutott, főként a lovasrendőrt, rendőrkutyakiképzőt, esetleg vakvezetőkutyakiképzőt, rendőrlőkiképzőt és ilyesmikre gondoltam. Az állatorvost már évekkel ezelőtt kilőttem több okból is.

Főként az állatok ilyesfajta nevelése áll hozzám a legközelebb,ha valami ilyennel kapcsolatos munkám lehetne, azzal nagyon meg lennék elégedve. Tudnátok esetleg segíteni nekem, hogy milyen lehetőségeim vannak, saját tapasztalatok is érdekelnének.

Köszönöm a választ.



2018. máj. 13. 22:44
 1/1 G. M. válasza:

Szia!

Lovas szakmákból rengeteg van, érdemes megnézned pár honlapot, de azért írok párat.

Lovasedző, ezzel ha profin csinálod, és van egy kis hírneved, akkor nagyon jól lehet keresni, és állandóan tudod magad fejleszteni, mindenféle képzéseken. Mostanában pl nagyon nagy érdeklődés van a szabadidomítás körül, akár elindulhatsz abba az irányba is, mint edző.

(Hamár szabadidomítás) Kitanulhatod a mezítlábas dolgokat, lehetsz ilyen ,,alternatív patkolókovács" hiszen rengetegen akarnak mezitlábazni a lovukkal.

Valamint van egy rakat szabadidomítós csoport, amihez csatlakozhatsz, és ők azért ha jól csinálják, sokat kereshetnek.

Aztán vannak, ilyen alkalmibb munkák, például sok neves versenyzőnek van ápolója, aki leápolja, gondozza a lovát, verseny előtt.

Akár dolgozhatsz lovardában egy ideig, hogy kicsit beletanulj a lovardai életbe, vagy csatlakozhatsz egy tenyészethez.

A lovas szakmáknál, alapszabály az, hogy akkor keresel jól, ha híres vagy. Hiszen mindenki a legjobb kezek között akarja tudni magát, és a lovát, a hirnevet pedig hosszú idő felépíteni. Mondjuk nem árt, ha versenyzel, bár gondolom 10 év lovazás után már belekostoltál ebbe-abba- :)

2018. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!