Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE diplomás ápolóból, lehet-e...

PTE diplomás ápolóból, lehet-e rendőrtisztet "faragni"?

Figyelt kérdés

Az álmom az volt, hogy rendőr legyek. Ezt Magyarországon szerettem/szeretném megvalósítani.

Útjaim a PTE diplomás ápoló felé sodortak.


Ha ezt elvégzem, hogy lehetek még rendőrtiszt?


2018. máj. 15. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze. Ha nem múltál el 25, akkor jelentkezz a közszolgálatira, és végezd el.
2018. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Mégis, hogy jött a rendőrtiszti után a diplomás ápoló? Hányad éves vagy?
2018. máj. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most kezdeném a diplomás ápolót. Most vagyok végzős, tehát szeptembertől.

Az utóbbi 2 évben döntöttem el, hogy rendőrtiszt szeretnék igazából lenni.

Ha most elvégzem a diplomás ápolót, akkor onnan kellene valahogy a rendőrtisztihez "átugranom".


Egyébként azért nem bírtam rendőrtisztire jelentkezni, mert B2-es nyelvvizsga kell, Mo lakcím és felvételi 2 tantárgyból, az egyik az megvolna, a másik pedig valami hadászat vagy rendvédelem vagy micsoda.

B2 az megvolna pár hónap alatt, Mo lakcím is. De az érettségi az már húzósabb.

2018. máj. 17. 23:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon félrenézhettél, mert:

alkalmassági vizsga (Alk) és

kettőt kell választani: belügyi rendészeti ismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. történelem v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(19) v. szakmai előkészítő tárgy(20)


Tehát sima magyar+töri is tökéletes felvételizni.

2018. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Általános felvételi feltételek:


A nappali munkarendben folyó képzésre magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező, a felvétel időpontjában 18. életévét betöltött, de a felvétel évében 25. életévét be nem töltött - a rendvédelmi szervek hivatásos állományú tagjai esetében 30 évesnél nem idősebb -, cselekvőképes, magyar állampolgársággal rendelkező személy vehető fel, aki


- rendelkezik az Európai Unióban hivatalos nyelvek egyikéből, vagy ukrán, szerb, beás, lovári, orosz, illetve kínai nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsgával, vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal, vagy oklevéllel,


- a jelentkezők egészségi, pszichikai és fizikai alkalmasságának szabályairól szóló rendeletben előírt alkalmassági követelményeknek megfelel, valamint a pályaalkalmassági vizsgálat keretében lefolytatott pályaalkalmassági orientációs beszélgetésen megfelelt minősítést kap, és


- a képzés jellegének megfelelően


vállalja a tisztjelölti jogviszony létrehozását és fenntartását a vonatkozó törvényben meghatározottak szerint, valamint


- hozzájárul ahhoz, hogy a tanulmányok megkezdéséhez szükséges kifogástalan életvitelre vonatkozó ellenőrzést az illetékes szervek elvégezzék.



Érettségi pedig amit leírtál.

Én amiből érettségizek az a magyar nyelv és egészségügyi ismeretek.

2018. máj. 18. 00:00
 6/6 anonim válasza:
Hát én a PTE ETK ápolóra járok és nem valami egyszerű... Kevesen csinálják meg csúszás nélkül és államvizsgán is talán a fele szokott átmenni. Ezért nem értem, mert ha nem akarsz ápoló lenni akkor teljesen fölöslegesen kezded el. Inkább ne használd fel erre az állami féléveidet, mert még csak hasznosítani se tudod a rendőrtisztin.
2018. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!