Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet RENGETEG tételt...

Hogyan lehet RENGETEG tételt megtanulni érettségire?

Figyelt kérdés
150 van összesen...:S középszint

2018. máj. 19. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Van még egy hónapod, +-30 nap.

150/30=5

Naponta 5 tételt megtanulsz, és meg is van a szóbelire a 150.

100 oldalas töri dogára 3 nap alatt készültem fel és 5 lett, úgyhogy bele ne halj már abba a napi 5 tételbe.

2018. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálok majd nem belehalni :D Viccelek :D Nem probléma a napi 5 tétel, de valahogy nem marad meg a fejemben. Pedig vagy 1 óra általában egy tétel, mert megtanulom részletesen, nem magolósan, de pl. 2 hét múlva már kiszáll a fejemből. :S
2018. máj. 19. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Persze mert ha nem ismételsz rendszeresen akkor csak rövidtávú memóriaként marad meg. Úgy oszd be az idődet, hogy kb 3-4 naponta legyen egy fél napod ismételni. Vagy Pl 1.nap két targyból 5-5 tétel, 2.nap másik két tárgyból 5-5 tétel, 3.és 4.nap ezekt ismétled, 4 nap alatt megvan 20 tétel, 30 nap alatt megvan a 150.
2018. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Ja, ismételni kell.

Én úgy szoktam, hogy reggel átolvasom, majd napközben valamikor felmondom magamba és ha valamit kihagynék, addig mondom fel az anyagot, ameddig nem megy tökéletesre. Este pedig elalvás előtt szintén átolvasom és így tovább a többi napon.

2018. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Középszinten annyira egyik tétel sem nehéz, lehet hogy soknak tűnik, de nem vészes.:)

Ha leírod olvasgatás helyett, akkor sokkal hatékonyabb a tanulás, ha pedig kimondod hangosan, az a legjobb.

Mindenképp kell ismételni,én 5 tétel után szoktam rászánni 1-2 órát. Ilyenkor ha találok akkor nézek hozzá valami dokumentumfilmet stb., rajzolgatok, jobbam megértem és megmarad.

Csinálhatsz minden tételhez kis vázlatokat, leírod miről is kellene beszélned, vagy kulcsszavakat is összegyűjthetsz.

Elalvás előtt mindig elolvasom 2x az aznap megtanult anyagot, reggel pedig újra.

Remélem valamelyik hasznos lesz, sok sikert!:)

2018. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Miért kell lepontozni mindegyik választ? :D Szerintem mindegyik korrekt, és segítő szándékkal írtunk mindannyian.)
2018. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöld kezet nyomtam, mert a válaszok tényleg hasznosnak bizonyultak!

Nem tudom megérteni, hogy miért kell lepontozni a válaszokat??? Nem is értem, hogy miért lehet minden jöttmentnek értékelni? Hadd döntse el talán a kérdező, hogy hasznos-e számára a válasz vagy nem!

2018. máj. 21. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!