Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vesznek fel idén orvosi...

Nem vesznek fel idén orvosi egyetemre, jövőre újra jelentkezem. Addig mi legyen?

Figyelt kérdés
Megszűnik a jogviszonyom ugye, nem nagyon fogok munkát találni a környéken. Mi legyen? Ti tudjátok, hogy hogy van ez az okj meg keresettéritési dolog? Mennyi ideig tart a nappali okj(1-2év)? Lesz ez mellett időm tanulni bioszt és kémiát? Hánytól hány óráig vannak ezek? Nem tudom most mi lesz velem.. kétségbe vagyok esve. Ezenkívül nem akarok a szüleim nyakán sem élősködni...

2018. máj. 21. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Bármelyik kórház szívesen fogad segédápolóként. Lesz fizetésed, ha kell, mehetsz a nővérszállóra. És jó tapasztalat, sokat tanulsz egy év alatt, aminek később hasznát veszed.
2018. máj. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
18%
tanulni kellett volna
2018. máj. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nyílván tanultam, nem csak viccből jelentkeztem oda....
2018. máj. 21. 08:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugi. Hidd el az az egy év nagyon hamar eltelik. Addig is szépen készülsz a biosz-kémiára mellette esetleg tanulsz nyelvet vagy leteszel egy nyelvvizsgát hogy ne az egyetemen kelljen. Otthon segíts be többet a házimunkába. Jó lenne találni valami részmunkaidős munkát mert jól fog jönni a pénz a későbbiekben. A tb-t kell majd utánad fizetni ez kb 7ezer/hó, az újraérettségi is elég drága nem beszelve az egyetemi könyvekről/felszerelésekről.
2018. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Olyan hamar lesz jövő év, hogy észre sem veszed. Az időt kitöltöd tanulással, ha van kedved elmész dolgozni, ha nem, akkor meg nem. Nem hiszem hogy a szüleidnek túl sok problémája lenne azzal, hogy várni kell +1 évet.
2018. máj. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahogy próbálj meg mégis keresni legalább egy részmunkaidős állást, mert újraérettségizni, főleg két tantárgyból és emelt szinten elég sokba kerül. Én a helyedben az egyiket megpróbálnám októberben, mondjuk amelyikből csak egy kicsit maradtál le az általad elgondolt százalékról. Gondolom, szeretnél gólyatáborba is menni majd, meg aztán ott lesznek a könyvek+egyéb dolgok, amiket majd meg kell venni, és ezekhez jól jön egy kis pénz.

Én is tervezgettem már, mi van, ha nem vesznek fel, és én biztos ezt csinálnám, amit neked is javasoltam. De elsősorban nyugodj meg, nem dől össze a világ attól, hogy most nem vettek fel. Ettől nem leszel semmivel hülyébb, mint mások, ne érezd magad rosszul emiatt! :)

2018. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Engem tavaly nem vettek fel orvosira, kihagytam ezt az évet.

Én is teljesen pánikban voltam, hogy úristen 1 év, meghalok addig az unalomban. De tényleg hidd el, nagyon gyorsan elrepül! Én heti 2x kémia tanárhoz jártam, 1x bioszra, illetve szombaton kémia előkészítőre.

Ami kimaradt nap, ott elintéztem, hogy heti 20 órában tudjak menni dolgozni, így kb a hétköznapjaim teljesen ki lettek töltve.

Nagyon sok ember hagy ki egy évet amiatt, mert nem vették fel elsőre. Én a helyedben nem kezdenék el okj-t, mert a többség úgyis több évbe kerül, és tényleg nem sok ez az egy év, ha rendesen tanulsz, akkor eléggé ki fogja tölteni a napjaidat.

2018. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2018. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Melyik megye ?
2018. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pest
2018. máj. 22. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!