Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan tudjam, hogy miből...

Honnan tudjam, hogy miből kell emelt érettségit szereznem?

Figyelt kérdés
Fakultációt kell vagy legalábbis lehet választanom a továbbtanulásom érdekében és az egyik weblap ezt írja, a másik meg valami teljesen eltérőt... Holnaputánig kell beadnom a lapot, a pénzügyes szakokat néztem valamint még rendészeti és bűnügyi irányokban gondolkodtam. A jegyeim 4-esek és 5-ök. Egyelőre egy angol C1-el rendelkezem de ezt még egy német C1-el szeretném bővíteni. Egyedül a természettudományi tantárgyakkal nem vagyok megbékülve, főleg a fizikával és a kémiával de a biológiát szeretem. (Ha esetleg tudtok még így jó szakokat és leírnátok az is hatalmas segítség lenne)

2018. máj. 21. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu amit ott írnak, az a biztos.

Egyetemek-ott megkeresed a szakot, ami érdekel és a táblázatba bele van írva minden elvárás.

2018. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A pénzügyre a miskolcin illetve a felvin is csak annyit ír, hogy két tantárgyat kell választani. Ez azt jelenti, hogy emeltezni belőle vagy csak azoknak viszem a pontszámait érettségi szinttől függetlenül?


[link]


[link]

2018. máj. 21. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelezően emelt kell, akkor a tárgy megnevezése után jelzik zárójelben egy E betűvel. Ha nem kell, akkor tehetsz simát és emeltet is belőle, a te döntésed.
2018. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A felvin konkrétan le van írva, hogy mik a követelmények. Felsorol csomó tárgyat, amik mind elfogadottak az adott szakon és ezek közül neked kettőt kell választanod közép vagy emelt szinten amit teljesítened kell és majd ezekből fogják számolni a pontjaidat. Ha gimis vagy, akkor matek, töri, idegen nyelv jöhet szóba, mert te nem tanulsz szakmai tárgyakat (pl. közgazdasági alapismeretek stb.) és ez nem is rossz, hiszen mindegyikből eleve kötelező érettségit tenned. Én a helyedben matek és idegen nyelv faktot választanék, ha a pénzügy a cél. Egyik tárgyból sem kötelező az emelt, de ha szeretnél, akkor attól még tehetsz belőle emeltet is és azért elnézve a ponthatárokat szükség is van rá, ha államilag támogatott szakon szeretnél tanulni.
2018. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!