Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újra szeretnék érettségizni...

Újra szeretnék érettségizni földrajzból. Melyik a legjobb tankönyvcsalád a tantárgyat illetően? Esetleg a Mozaik?

Figyelt kérdés
2018. máj. 23. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Nem tudom, hogy közép-,vagy emelt szinten szeretnél érettségit tenni, de megpróbálok néhány gondolatot írni azért.


Én valójában, ha konkrétan az érettségire készülsz, akkor a következő könyvet javasolnám:


Horváth Csaba, Sáriné dr. Gál Erzsébet: Érettségi témakörök vázlata földrajzból (közép- és emelt szinten)


Indoklás:


-A könyv megfelel az érettségi vizsga mindkét szintjén való követelményeinek.

-A földrajz érettségi témaköreinek követelmény rendszere viszonylag jól és részletesen van kidolgozva.

-A nyelvezete érthető és vázlatos, ugyanakkor teljesen megőrzi a dolgok komolyságát!

-Önálló tanulásra is teljesen alkalmas.

-Kellőn van benne jelölve az emelt és középszintű anyag.

-Nagyon jól követi és tanítja egyúttal azt a gondolkodás szemléletet, amit és, ahogy azt megkívánják az érettségi feladatik


Az ára kettő és 3000 forint között van az ára!


Megjegyzést: Nagyon fontos, hogy 2017 évi követelményrendszernek megfelelőt vásárold meg!


[link]

2018. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem többféle könyvet is érdemes elolvasnod(természetesen nem azt mondom,hogy mindet vedd meg). A ma is használatos tankönyvek közül én a Mozaikosat preferálom, de van aki a Nemzetisre esküszik, igazából nem lehet egyikkel sem mellélőni.

Továbbá ajánlom még a Nemzeti kiadó viszonylag régebbi kiadványai közül a Regionális földrajz,Magyarország földrajza és Általános természetföldrajz c. kiadványokat.

A felkészüléshez nagyon hasznos lehet a régebbi érettségi feladatok átnézése, viszont a különböző feladatgyűjteményeket nem ajánlom,gyakran nagyon különböznek a valódi érettségitől.

A kidolgozott szóbeli tételes könyvekről nincs tapasztalatom. Célszerű,ha többféle földrajzatlaszba is belelapozol,a Mozaiknak és a Cartographiának is vannak jó kiadványai.

Sok sikert a felkészüléshez.

2018. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
42%
Én a Nemzeti Tankönyvkiadós könyveket ajánlom, csak ezekből tanultam és bőven 80% lett az emelt szintűm. Emellett a vaktérképeket érdemes nagyon tudni. A mozaikosokat amúgy nem ajánlom, a tanárommal egyszer belenéztünk, de á, én nem ajánlanám..
2018. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!