Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A közgazos szakok büfészakok?

A közgazos szakok büfészakok?

Figyelt kérdés
Pl. kereskedelem és marketing, gazdálkodási menedzsment, stb.
2010. jún. 15. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt mondják, ez a jövő, valahol azt, hogy már Tiszát-Dunát tudsz ilyen emberekkel rekeszteni, valahol büfészaknak nyilvánítják. Ha jó ismeretségekkel rendelkezel, van egy kis protekciód, szereted, csinálod, jól tanulsz, akkor minden lehetséges.
2010. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

2 félév gazdasági matek

2 félév statisztika

3 félév közgazdaságtan

pénzügy, számvitel, vállalati pénzügyek, vállalatgazdaságtan..etc...etc..


egy kis ízelítő a tárgyakból:) aki ezek után lebüfézi, az menjen gépészmérnöknek.

Nem lehetetlen teljesíteni, de nem is egyszerű.

2010. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. jún. 15. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:

a közgázosak nem, de ha kommunikáció és médiatudomány féleséggel csak feleslegesen töltenéd az idődet,

a közgázos témában az a jó hogy sokféle munkaterületen tudod kamatoztatni

2010. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

na igen...a kommédiások tényleg büfé szakosok.

csak nem értem, hogy miért említik a közgazdász képzést is egy lapon ezekkel a kamu dolgokkal.

A közgáz egy komoly gazdasági szak, telis-tele matekkal.

2010. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

"A közgáz egy komoly gazdasági szak, telis-tele matekkal"


Jót nevettem...mi az a sok matek? Az analízisre érted, azt a sok matekot? Mert meg kell tanulni integrálni meg deriválni? Legalább diff egyenleteket tanultok? Hát azért egy ennyi matekkel nem szabad lenézni a kommunikációsokat. Szerintem pont egy lapra tartozik a kettő. Csak annyi, hogy a közgáznak jobb a reklámja. De egyre több a közgazdász és egyre kevesebb a pénz.

Egyik szak se könnyű az egyetemen, de nem szeretem amikor valaki egy kicsit tanulgat s akkor már leszólja a többit.


Viszlát...egy mechatronikai mérnökis...

2010. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát azért pl. alkalmazott közgazdaságtan, gazdelemzés keményen matek alapú. A többiben is van annyi matek, hogy azon csússzanak az emberek.
2012. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!