Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen olyan OKJ van, amit...

Milyen olyan OKJ van, amit figyelembe vesznek pluszpontként tanítóképzőn?

Figyelt kérdés

2018. máj. 28. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanító képzőn nincs nagy elvárás ez simán 2 érettségivel is teljesíthető :)

+ csinálj egy nyelvvizsgát, így ha tegyük fel lesz 2*80 pontod már alapból 320 pontról indulsz + 40 az meg már 360 ezzel tuti felvesznek :)

2018. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a pont miatt keresek ilyen OKJ-t, hanem hogy hátha akkor néhány tantárgyat nem kell felvennem. Csúnyán elrontottam és lekéstem az alkalmassági vizsga befizetési határidejét
2018. máj. 28. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülyeségeket ne beszéljünk :)

Nem fognak elfogadni semmilyen tárgyat egyetemen ha csak nem FOSZ-ban végezted:)


De a legjobb esetben is 1 azaz 1 tárgyat fogadnak el ami leginkább a gyakorlathoz kötött, ilyen pedig tanári karokon nem szokott lenni:)

2018. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen tárgyat nem fognak beszámítani, hiszen OKJ-ről van szó, teljesen más... de egyébként vannak olyan OKJ-k (54 vagy 55-ös szakmaszámú), amiket elfogadnak a felvételikor és kapsz érte plusz pontot, 32-t konkrétan (más előnyöd nem származik belőle, max. ha találsz olyat, ami közelebb áll a szakodhoz és mész gyakorlatra, akkor valamivel jobban belelátsz a dolgokba és ez is egyfajta tapasztalat, ami hasznos lehet, akár csak olyan szempontból is, hogy érdekel vagy sem). A tanító az pedagógusképzés, ennek értelmében a szociális szolgáltatások és az oktatás kapcsolódik hozzá és ez a terület pl. pedagógiai- és családsegítő munkatárs, óvodai dajka, kisgyermek gondozó, nevelő stb.... Ennek te is utána tudsz nézni, a felvi.hu-n látod, hogy mely képzési területhez milyen szakmacsoport tartozik és utána már tudsz OKJ-kat keresni.
2018. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi van? Ha lekésted az alkalmasságit, nem is mehetsz tanítónak, mert nem vagy alkalmas rá. Nem nagy valami bekerülni, ez igaz, de néhol az alkalmassági vizsgán nem mennek át emberek. Ahol én voltam vizsgázni, sokan sírva jöttek ki a teremből.
2018. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!