Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot tudnáto...

Milyen egyetemi szakot tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés

Nincs semmi elképzelésem, konkrét érdeklődési köröm így mindenre nyitott vagyok.

Leírom az eredményeimet.

Érettségi:

Matek k.szint 2

Közgazdaság ismeretek k.szint 3

Német nyelv k.szint 3

Történelem k.szint 4

Magyar nyelv és irodalom k.szint 4

Angol nyelv emelet szint 5


Angol középszintű nyelvvizsga


Sport és egyéb versenyeredményekkel nem rendelkezem.


Mint látszik a matek nem erősségem így az lenne a legjobb ha nincs az adott szakon.


2018. jún. 1. 19:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Emelt szint*
2018. jún. 1. 19:18
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

Hát ezzel valószínűleg a 280 pont sincsen meg.

Plusz a százalékok a lényegesek.

2018. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Duplázni lehet, valahogy csak két tárgyat beszámítani? Vagy csinál javító érettségit, vagy okj vagy fsz képzés, esetleg külföldi egyetem?
2018. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Angliciszitka?
2018. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Matek: 34%

Német: 49%

Közgazdaság ismeretek: 41%

Történelem: 63%

Magyar: 53%

Angol emelt: 70%

Ezek a százalékaim.


Ezekből két erős tárgyat duplázva már csak megvan a 280 pont, tekintve a középfokú nyelvvizsgát :D

2018. jún. 1. 19:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az angol nyelvvizsgádat nem számíthatod be az emelt angol érettségi miatt. Viszont jobban jársz, mert az emeltért 50 pluszpont jár, középfokúért csak 28 ha jól tudom.
2018. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Így van, ha olyan helyre mész, ahol az angol emeltedet elfogadnák, akkor amellett már nem kapsz az angol nyelvvizsgáért pluszpontot.

De amúgy igen, törivel és angollal számolva duplázva így lenne 316 pontod.

Igazából nagyon sok választási lehetőséged nincs, mert az elvárás, hogy matek ne nagyon legyen, és az alacsony pontszámod eléggé lekorlátozzák a lehetőségeidet. Anglisztikára pl. nem is lenne elég pontod szerintem még valami kevésbé elismert egyetemen sem, bár most nézem, hogy alapból a központi ponthatár is 320, úgyhogy mindegy is. Szociológián (amit ajánlani akartam) szintén 320, szabad bölcsészeten 340.

BTK-n belül szóba jöhet esetleg az informatikus-könyvtáros vagy valami olyan nyelvszak, aminél nem követelmény az adott nyelvből emelt szintű érettségi. Ez a népszerűbb európai nyelveket így kapásból ki is zárja, de azért még így is van miből válogatni. Én a helyedben biztosan valami nyelvszakot választanék, ha nincsenek gondjaid a nyelvtanulással, mert az még ér is valamit. Én pl. néderlandisztikára mennék talán, de mehetsz még skandinavisztikára, szlavisztikára, tanulhatsz valami keleti nyelvet vagy romanisztikán belül portugált.

Esetleg még andragógia, bár azzal nem sokra mennél.

Pedagógián belül: tanító, óvónő, szociálpedagógus. Agyon nem keresnéd magad, de munkád biztosan mindig lenne. Vagy, ha esetleg hajlandó lennél még megcsinálni egy biológiaérettségit, akkor a gyógypedagógia is szóba jöhetne, ami szerintem nagyon érdekes, és elég sok irányba lehet utána menni.

Szintén egy plusz biosz érettségivel akármelyik egészségügyi szak (mármint nem orvos, fogorvos, gyógyszerész persze) közül választhatnál, kivétel talán a gyógytornász, mert ott elég magas szokott lenni a ponthatár.

Szerintem nagyjából ennyi. A jogi szakok azok még, amik egyáltalán nem matekosak, de az összesen 400+ pont a központi ponthatár.

2018. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7.!

Ugyan ezt számoltam en is😂pont 316 jött ki😂

Hat esetleg tenyleg az anglisztika ami miskolcon eleg keves pont fizetoson valamint debrecenbe neztem meg az angol-etika tanart ami talan 313 volt csak hat ugye lehet hogy nem annyi lesz.

Mivel gondolom az even mar nem fogsz menni egyetemre én a helyedben szeptemberig kitalalnék valami jo kis szakot ami az angolhoz kapcsolodik mert az annyira nem lett rossz es megprobalnék valamelyik tantárgyból újraérettségizni(pl magyar vagy töri)amik követelmények az adott szakon.De a felvi . hu ki tudod te is szamolni a pontjaidat.

2018. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont nem kell neked egyetem. Bocsi, de nem bírnád. Ezek elég rossz eredmények. Ha úgy érzed csak lusta voltál, akkor esetleg. Talán sikerül az egyetemhez motivációt gyűjtened. De ha ez az a szint, amihez mindent beleadtál, akkor sajnos nem igazán van esélyed se elvégezni. Még egy óvónői se olyan könnyű.
2018. jún. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vodafonelive ***** válasza:
100%
#9.: Tovább szeretne tanulni, ennyi. Ha nem megy neki akkor ott hagyja, de azért ne alapozz az érettségire. Nekem sokkal kevesebb pontom volt 6 éve, szarabb érettségim, emeltem sem volt(csak egy középfokú nyelvvizsga), mégis 1 év csúszással de elvégeztem egy gépészmérnökit. Persze ehhez sok pofátlanságot (puska) is meg kellett engedni a tanulás mellett. Van olyan ember aki egyetemen virágzik ki, Ő is lehet ilyen szenély.
2018. jún. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!