Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány évet tanul valaki, mire...

Hány évet tanul valaki, mire terapeuta lesz?

Figyelt kérdés
Pszichológia alap és mesterszakkal tisztában vagyok, ez 5 év. Utána még miket kell elvégezni, hogy terapeuta legyél?

2018. jún. 2. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

4 éves klinikait, majd azt hiszem még egy külön terápiás ráépülőt attól függően, milyen vonalon akarsz mozogni, 2 éves az is.


Nem tudom pontosan, de az oktatók nálunk egyöntetűen mondták, hogy ez 10 év alatt nem lehetséges. De inkább 12.

2018. jún. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
4 év (ha jól emlékszem) a klinikai szakképzés,utána pedig 3 év a pszichoterapeuta szakképzés.
2018. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2018. jún. 3. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, de tisztázom: 4 év a klinikai szakképzés, majd 2 év a pszichoterapeuta képzés. Azonban módszerspecifikus képzettséggel is rendelkezned kell, ebben nem vagyok biztos, minimum 1 vagy 2 ilyen kell. Ezek módszerek, pl. pszichodráma, családterápia, művészetterápia meg hasonlók, 3-4 év alatt lehet őket elvégezni általában.
2018. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!