Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges az hogy Szegeden...

Excetur kérdése:

Lehetséges az hogy Szegeden nem jutsz be egyik kollégiumba sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeptembertől a SZTE-re fogok járni. 100 km-re Szegedtől. Gazd. infóra, körülbelül 310 pontom lesz. Szüleimmel élek és a testvéremmel, mind a háromuknak bejelentett állandó munkahelyük van. Nettó jövedelem havonta olyan 1000e összesen. 4-en lakunk együtt. Lehetséges az hogy nem fogok bejutni egyik kollégiumba se? Akkor mit tudod tenni? Albérletre nem tellik. Milyen lehetőségem van? Móra Ferenc kollégiumot szeretném elsőnek beírni, mert azt hallotam az a legjobb. De féle hogy nem jutok be.

2018. jún. 4. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nettó jövedelem 1000e=egymillió???


Azt tudom, hogy pl. Szegeden sok koliba egy pontrendszer alapján kerülsz be, ami elég sok mindent figyelembe vesz (távolság, szülők anyagi helyzete, betegség stb.). Nézd meg az egyetem oldalán, mi a helyzet a tiéddel. Egyébként vannak Szegeden kartól, egyetemtől független kolik is, érdemes ezeket is számításba venni, ha nem vagy biztos a bejutásban.

Sajnos én csak orvosi terén tudok nyilatkozni, ott azt mondták nekem, hogy elég ritka, ha valaki nem kerül be, legfeljebb akkor fordul elő ilyen, ha csak a ""jobb"" kolit

2018. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Még előző vagyok...


Szóval ha csak a ""jobb"" kolit jelölte meg, és oda nem elég a pontja.

Gondolom, ha orvosin is van mindenkinek hely, a többi karon is lesz.

2018. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, összesen 1000e szoval fejenként olyan 250e-re rúg ki
2018. jún. 4. 16:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Így viszont nem valószínű, hogy felvesznek.
2018. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

van havi 1 millió bevételetek és nem futja albira?O.O hát mit esztek ti homárt osztrigával minden nap?


Amúgy meg ekkora bevétellel és 100km-el esélytelen a koli.

2018. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy ismerek embereket, akik nagyon jó anyagi helyzettel kerültek koliba, szóval nem kizárt... mondjuk ez megint csak orvosi. Továbbra is azt mondom, hogy az SZTE oldalán nézelődj ezzel kapcsolatban.

Amúgy én úgy tudom, a szülők keresete kell, tesódé nem. Az már mínusz 250 ezer. De lehet én beszélek hülyeséget, és az egy háztartásban élők, ezt is meg kellene nézni. Mindegy, csúnya dolog, de ha nagyon kolis akarsz lenni, csaljatok ott az adatokkal, ahol csak tudtok. Egyik barátnőm 200-300 km-rel távolabbi ismerőséhez fog beiratkozni, hogy kolis lehessen Pesten. Szóval mások is csalnak, ilyen jó anyagi helyzettel neked is kell, ha tényleg a kolit akarod.

2018. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
miféle 1 millió miről beszélsz? :D 1000 euro az sehogyse se 1 millio
2018. jún. 4. 23:08
 8/12 A kérdező kommentje:
1000 euró olyan 320.000 forint, ÖSSZESEN ennyi a jövedelem, szóval ez elosztva 4-el az fejenként 80.000 havonta, milyen 1 millió?
2018. jún. 4. 23:11
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Miért egy magyar oldalon honnan kéne tudnunk hogy te euróról beszélsz ha nem írod? Hm? Ez a gyakorikédések és nem a gyakorijóslások.hu
2018. jún. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
92%

miért nem lehet forintban megadni, 10ből 9ember félre érti...

akkor írd ki szépen hogy euró... vagy váltsd át..

2018. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!