Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik, ha nem a tanrendb...

Mi történik, ha nem a tanrendben előírt tárgyakat veszem fel?

Figyelt kérdés

Újra szeretnék felvételizni jövőre, de megcsinálnék egy évnyi tárgyat, elfogadtatnám, hogy csökkenjen a képzési idő.

Mi történik ha nem a saját tárgyaimat veszem fel, hanem azét a szakét, ahová majd újrafelvételizek.

Ugyanúgy teljesíteném a kétfélére előírt min 27 kreditet és az átlagot.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 5. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

A legvalószínűbb az, hogy senkinek sem fog feltűnni. Max a tanárok az órákon, akiknél felvetted a tárgyakat, rákérdezhetnek, hogy miért vetted fel, mikor nem olyan szakos vagy, velem volt már, hogy lejelentkeztettek szaktantárgyról, mert nem a megfelelő félévben vettem fel, de csak azért mert nem volt elég hely (80%-os bukási arányú tárgyról volt szó). De ha van rá hely, szerintem senki se fogja észrevenni. Úgy csináld, ahogy neked jó.

Egyébként szakot is lehet váltani intézményen belül, nem feltétlenül kell ahhoz újrafelvételizni, csak egy dokumentumot kitölteni.

2018. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Előző vagyok.

Senki sem nézi, hogy milyen tantárgyakat veszel fel és mikor, csak amikor végzel, hogy megvan-e mind.

2018. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szakot váltani sajnos nem tudok, mivel különböző képzési területhez tartoznak a szakok. :/

2018. jún. 5. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én első félév után jöttem rá h az adott szak felejtos és felvettem a kinézett új szak tárgyait és elvégeztem, újra felvételiztem és elfogadtattam, volt akinek papír kelett volt akinél simán újra felvettem és beírta az előző jegyet, tökmindegy. ELTE szinten, TTK de karon belül maradtam
2018. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire tér el a kettő.

Ha pl most tegyük fel, magyartanárin vagy ELTE-n, viszont pl kémia alapszakra szeretnél átmenni, és megszeretnél csinálni egy 6 órás kémia labort, azt biztos nem engedik.

Illetve sok tárgynak előfeltétele is van, tehát először azokat kell teljesítened és utána tudod tovább folytatni.

2018. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már 36 kredit kell két félév alatt, nem 27.


Ahogy már írták, fontosak az előfeltételek, de ezen kívül még egy dolog lényeges: nincs semmi garancia arra, hogy fel tudod venni az adott tárgyakat, még ha elvi akadálya nincs is. Én a saját szakomból tudok kiindulni, itt nálunk sokszor nekünk sem sikerül bejutni mindenre, a gyakorlati helyekért harcolunk, folyamatosan új helyeket kell meghirdetni a tanároknak. Kétlem, hogy ilyen körülmények között egy teljesen másik szakról lenne esélyed bejutni ezekre a tárgyakra. De ez specifikus helyzet, nem tudom, nálad érvényes-e, csak azért írtam, mert ilyesmi is közbeszólhat.


Ugyanakkor az is fontos, hogy ne változzon nagyon a mintatanterv. Ha most felveszel tárgyakat, elvégzed őket, de amikor elkezded az új szakot, életbe lép egy teljesen átalakított tanterv, nem biztos, hogy elfogadják a régi tárgyakat.

2018. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fizika tanáriról szeretnék fizika alapszakra menni...
2018. jún. 7. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!