Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyat lehet csinálni, hogy...

Olyat lehet csinálni, hogy most önköltséges szakra megyek az egyetemen, majd újraérettségizem jövőre, hogy több pontom legyen és felvegyenek, és utána kreditátszámolással folytatom az egyetemet, ugyanazon a szakon, de már államin?

Figyelt kérdés

Tehát elrontottam az egyik érettségimet, ezért ponthatár alatt vagyok, de nem szeretnék halasztani, ezért mennék önköltségesre.

Amúgy Corvinusról van szó.



2018. jún. 6. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha jövőre felvesznek államira, akkor be tudod majd számíttatni a kreditjeidet. Illetve jó ötlet lett volna a felnőttképzés, hogyha indítanak a szakodon, de lehet, hogy erre is jelentkezni kellett már, nem ismerem annyira. Nekem osztálytársam csinált meg így egy önköltséges szakot, először elment felnőttképzésre 2 évig (ingyenes volt), utána újrajelentkezett önköltséges egyetemi szakra, és beszámíttatott egy csomó tárgyat, így hamarabb tudott végezni.
2018. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs felnőttképzés a szakhoz, de megmondom, nem is gondoltam bele nagyon, mert a próbaérettségik nagyon jól sikerültek.

De köszönöm! Akkor megnyugodtam.:)

2018. jún. 6. 12:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, persze. De ha nagyon jol tanulsz, atvesznek allamira is. Mivel allamirol is kerulnek az onkoltsegesre hallgatok, rossz atlag es keves kredit miatt, az o helyukre atsorolnak ket felev utan.:)

Sokan igy csinaljak.

2018. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Corvinus azért egy elég kemény suli, de igen, lehetséges, hogy átvesznek önköltségesről államira. Oda viszont nagyon teperni kell szerintem. Én is át akartam menni egy másik egyetemről a Corvinusra, és azt mondták, maximum akkor vesznek át, ha van hely és elérem a 4,5-ös tanulmányi átlagot. Ebből kiindulva nagyon keményen fogják a diákokat, amivel persze nincs gond, legalább jó szakemberek kerülnek ki. Ne bánkódj az érettségi miatt, megesik az ilyen. Gondolj arra, hogy az orvostan hallgatók is vagy 2-3szor jelentkeznek, mire bekerülnek az adott szakra. :)
2018. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En varhatoan 1(!) ponttal maradok majd le az allamirol, de nem baj, ugyanaz a tervem mint neked, vagy pedig probalok minel jobban tanulni, hogy atsoroljanak allamira.:)
2018. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Most így már teljesen megnyugodtam a felvételivel kapcsolatban. :) (na meg a mai szóbeli után főleg)

5-ös: neked azért drukkolok, hogy meglegyen az elegendő pont, vagy azt, hogy a ponthatárok lejjebb menjenek.


Tanulással pedig amúgy nem lesz gond(azaz nagyon remélem), mert érdekel a szak, és ami érdekel, azt tanulni is könnyen, és effektíven tudom :)

2018. jún. 7. 21:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most nem akarlak elkeseríteni, de azért az egyetemek nem csak arról szólnak amire gondolsz. Nagyon sokféle tárgyad lesz, olyan ami érdekel, meg olyan ami abszolút nem, lehet ami érdekel ott a tanár mégis szívat hiába tanulsz, de közben olyan tárgyaid is lesznek aminek lehet, hogy köze sincs a szakodhoz. Én is így áltam hozzá, hogy szorgalmas vagyok, mi baj érhet, érdekel minden, közben meg rájöttem, hogy dehogy van így. :D de kívánom, hogy ne éld át az érzést, tanulj szorgalmasan, és legyen egy jó diplomád! :)
2018. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó az őszinte választ! Nyilván nem minden rózsaszín felhő, ezt én is tudom.:) Én csak reménykedem, hogy jobb lesz, mint a gimi.
2018. jún. 10. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ebben egyetértek veled, sokkal jobb mint a gimi. Sokkal szabadabb, nem iratnak minden orán dolgozatot, bár sokan azért ezt pont hátrányként élik meg, hisz vizsga elött két nappal akarnak egy féléves anyagot megtanulni. Ettöl függetlenül sokkal több szabadidöd lesz iskolán kivüli dolgokra is, illetve ha azt érzed, hogy neked semmi pluszt nem ad az egyik tárgy elöadása, akkor nem kell bejárni sem - nem ugy mint gimiben.
2018. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elakarod ismertetni a tárgyaid ahhoz fizetni és elég sokat.

Persze olcsóbb mint egy önköltséges félév.

2018. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!