Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthoni levelezős suliban...

Otthoni levelezős suliban tudok úgy jelentkezni, hogy ausztriai lakcímmel rendelkezem? Többi lent…?

Figyelt kérdés

14 évesen általános iskola után elmentem két éves szaksuliba, majd még 2 évig otthon dolgoztam és 18 évesen kijöttem Ausztriába dolgozni. Most 19 évesen napi 10 órákat dolgozok és a fizumból épphogy megélek.

Haza semmiféleképpen nem szeretnék költözni és bár hiába megy jól a német, (B2es szinten,) nem érzem úgy, hogy németül egy érettségit (Matura-t) tudjak csinálni, de mindenféleképpen szeretném, ha le tudnék érettségizni, mondjuk egy levelezős suliban otthon.

Ezekből adódóan lennének a kérdéseim:

-Tudtok jó levelezős sulikat otthon, amik olyan érettségit adnak, amivel idővel tovább is tudnék tanulni? (Pl.: fősuli, egyetem)

Észak-Nyugat/Nyugat magyarországi sulik előnyben!

-Lehetséges az, hogy úgy tanuljak otthon, hogy nem szüntetem meg az itteni lakcímemet, ahol lakok? (otthoni lakcím kártyám van, de csak ideiglenes lakcímmel)

-Ha ezek lehetségesek és találtam egy megfelelő sulit, akkor mi ennek az egésznek a folyamata?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

Kérem a “haza áruló” és a további hasonlóan kedves szavakat megtartani! :/

19/F


2018. jún. 6. 22:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!