Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az államilag finanszírozott...

Az államilag finanszírozott 12 felevbe a mesterképzés is beletartozik?

Figyelt kérdés
6 állami felevem maradt, ez az alap szakomra lesz elég. A mesterképzésre tudom, hogy külön kell felvételizni, de az is ebbe a 12 felevbe számít, vagy külön? Tehát tudok államilag finanszírozottrs járni, vagy mindenképp fizetosre csak?
2018. jún. 8. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos csak fizetősre. A PhD van külön, ha jól tudom.
2018. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény (A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény) értelmében egy személy – főszabály szerint – összesen tizenkét féléven át folytathat tanulmányokat a felsőoktatásban (felsőoktatási szakképzésben, alapképzésben és mesterképzésben) magyar állami (rész)ösztöndíjas képzésben. Ez az ún. támogatási idő. Ha a hallgató kimerítette a rendelkezésére álló támogatási időt, csak önköltséges képzési formában tanulhat tovább.


A főszabálytól több esetben lehet eltérés, például:


osztatlan képzés esetén, ha a képzési idő meghaladja a tíz félévet, a támogatási idő legfeljebb tizennégy félév (pl. általános orvos képzésben 14 félév);

a fogyatékossággal élő hallgató támogatási idejét a felsőoktatási intézmény legfeljebb négy félévvel megnövelheti;

a doktori képzésben részt vevő hallgató támogatási ideje legfeljebb 8 félév lehet, és nem számít bele a főszabály szerinti tizenkét félévbe."


[link]

2018. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ahhaa értem köszi!! Akkor jól gondoltam, hogy a mester beleszámít, de a doktori már külön! Köszi szépen!!
2018. jún. 8. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!