Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia egyetemre milyen...

Pszichológia egyetemre milyen érettségik kellenek?

Figyelt kérdés
Elég a matek, magyar, töri vagy kell valami speckó is, mint pl biosz vagy kémia?
2018. jún. 9. 19:02
 1/5 anonim válasza:
82%

*pszichológia szakra

Az érettségi tantàrgyak közül a matematikàt, történelmet, nyelveket, biológiàt mind beszàmítjàk. Egy emelt mindenképpen szükséges, de rajtad àll melyikbōl csinàlod. A biológiàt javaslom, történelmet vagy angol nyelvet. A biológiàt azért, mert rengetegen úgy mennek oda, hogy ez egy bölcsész szak, tuti nem kell annyira, pedig elég komoly biológia tudásra van szükség mert van pl. 3 félév anatómia. Illetve hát a kémiával sem árt tisztában lenni azért. De őszintén, jó ha van tudásod ezekből a tárgyakból, mindenképp pozitív dolog, de ahhoz, hogy felvegyenek rengeteg pont kell, szóval mindenképp azokat a tantárgyakat válaszd amelyikből tudod, hogy 80-90%-okat össze tudnál hozni, mert máskülönben gyakorlatilag esélytelen.

2018. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Todboy ***** válasza:
100%

Úgy van ahogy lonelypanda mondja, és lehetőleg az utolsó előtti és az utolsó év év végi jegyeid is legyenek ötösök a biztonság kedvéért, ne egy-két ponton múljon a felvételid.



Hányadikos vagy kérdező? Mikor készülnél egyetemre menni?

2018. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg 10.-es vagyok.

Sokan javasolták nekem a pszichológiát, mert hamar megértem az embereket, és jó megfigyelő vagyok.

A 11 és 12.-es átlagom miatt nem aggódok, idén semmiből nem tanultam, és 4,5-ös átlagom lett. Jövőbe leteszem a seggem.

Ami viszont gond nekem, hogy szakgimibe járok, és nincs kémiám, meg bioszom.

2018. jún. 10. 07:54
 4/5 AliceGamer válasza:
73%

Kedves kérdező!

Az hogy megérted az embereket és jó megfigyelő vagy az ide édes kevés.(meg fontos az is,hogy milyen szinten vannak ezek a skillek) Nagyon sok mindennek "meg kell felelni" ahhoz, hogy JÓ pszichológus legyél. Igen kell sok lexikális tudás és ami fontosabb türelem,erő. Ezek megvannak? Magadat is érted? Találkoztál már különleges esetekkel? Tudtad kezelni,tisztán átlátni?

Oké,hogy megvan a pont, bejutottál..de éles helyzetben mire mész a töri emelt szintű érettségiddel, amikor magát azt embert kell látnod? Mindenesetre sok sikert kívánok a jövőre nézve! (és gondold át,hogy tényleg ezt szeretnéd)

2018. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most jelentkezem pszichológiára, bioszból és nyelvből emelteztem. Amiket hallottam, az alapján a biológia emeltet ajánlanám, egyrészt mert úgyis kell egy emelt, másrészt pedig szükség van egy alaptudásra. Úgy emlékszem a kémiát talán nem is lehet számolni itt, de nézz utána a felvin.

Valamint ha jól tudom, nektek már kötelező lesz egy természettudományi érettségi, így ez is meglenne.

Ha az érettségivel kapcsolatban van kérdésed, írj nyugodtan, szívesen adok tippeket a felkészülésre. Meg akár privátban megadom az email címem és akkor, ha a jövőben lesz kérdésed a szakkal kapcsolatban (engem meg felvesznek), akkor válaszolok majd szívesen :)

2018. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!