Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyengébb tanulók jelentkeznek...

Gyengébb tanulók jelentkeznek általában felsőoktatási szakképzésre (FSZ)?

Figyelt kérdés

2018. jún. 12. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
nekem a szüleim tanulnak fosz levelezőt, apám épp ma államvizsgázik. ők azért választották a foszt, mert csak 2 éves, munka mellett is tudják csinálni
2018. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát az én környezetemben csak azok mentek felsőoktatási szakképzésre, akiket nem vettek fel alapképzésre, ők valóban nem is voltak túl jó tanulók. Mindenesetre azért biztosan nem lehet ezt így általánosan kijelenteni.
2018. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akit én ismerek FOSZK-ost, az azért ment oda, mert közgazdász szeretett volna lenni, de nem tudta kifizetni a képzést, így a képzés majd' felét államilag támogatott formában végzi, közben meg diákmunkával összeszed annyit, hogy a maradék 1,5-2 évet ki tudja fizetni. De ugyanez jellemző a jogász képzéseken is. Inkább az anyagi helyzet játszott közre, semmint a tudás, vagy a képességek.

A másik típus pedig az, aki nem akart egyetemre menni, szakmát szeretett volna, de akkor már úgy volt vele, hogy ha így is, úgy is két évig kell tanulnia, akkor talán komolyabb képzést kap egy FOSZK-on, mintha egy átlag XY ügyintéző OKJ-t végezne. Ők tény és való, hogy nem voltak jó tanulók, de nem is akartak többet, mint a szakmát megszerezni. Illetve volt, aki pl. jogi asszisztens szeretett volna lenni, amit csak ilyen formában lehet végezni, OKJ nincs ilyenből.

2018. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az az eset vagyok amit az utolsó írt,abból a második.. Viszont rám nem igaz,hogy ne lettem volna jó tanuló:D 430 pontom lett,felvettek volna alapszakra is,viszont sokáig nem voltam benne biztos,hogy akarok-e diplomázni,hiszen azért újra lekötni magad 3,5 évre nem kis felelősség,és bennem ott volt az,hogy ha esetleg féluton valami miatt abbahagyom akkor elpocsékoltam 2 évet de nincs semmim. Így viszont 2 év után lesz egy szakmám,ami azért egy OKJ-nál színvonalasabb,mégha papíron ugyanannyit is ér,illetve ott marad a lehetőség,hogy +2 év tanulással diplomát szerezhetek.. akár később is. És mivel 4. Félévben már szakmai gyakorlaton leszek,utána a bsc 2 éve mellett dolgozni is tudok a szakmában,mert addigra már lesz szakirányos tudásom és gyakorlatom,így ha továbbmegyek diplomáért akkor mire meglesz lesz 2 év gyakorlatom is .
2018. nov. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!