Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emeltszintű testnevelés...

Emeltszintű testnevelés érettségivel és középszintű angol érettségivel hova tudok menni továbbtanulni, milyen szakra/suliba?

Figyelt kérdés
Így be lehet jutni valahova vagy változtassak faktot? Még szóba jöhet az infó es a föci. Még nem tudom miben akarok elhelyezkedni tehát minden lehetőségre nyitott vagyok.

2018. jún. 14. 07:41
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Az emelt tesivel értelemszerűen a Testnevelési Egyetem vagy testnevelő tanári szak. Egy gazdasági vagy mérnöki szakon nem igen van jelentősége.
2018. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennek a kettőnek a kombinációjával pl. sport és rekreációszervezés, edző, tesi tanár (viszont szerintem van alkalmassági vizsga is vagy nem tudom, hogy mi a pontos megnevezése).


Az informatika csomó helyre jó pl. természettudományi területek (biológia, fizika, földrajz, földtudomány, kémia, matek stb.), műszaki (pl. gépészmérnök, építőmérnök, járműmérnök, mechatronikai mérnök stb.), infó (pl. gazdaságinformatika, mérnökinformatikus), egészségügyi (pl. ápolás és betegellátás-menőtiszt, ápoló, gyógytornász, szülésznő, orvosi diagnosztikai analítikus, egészségügyi gondozás és prevenció-védőnő, népegészségügyi ellenőr stb.).


A földrajz pl. pedagógia, történelem, régészet, környezettan, kémia, biológia, fizika, földtudományi, szőlész-borász, vadgazda, élelmiszermérnök, mezgazdmérnök, kertészmérnök.


Plusz egyébként ott vannak az alap érettségi tárgyak, matek, magyar, töri is, amikből kötelező érettségizned és ezeket ugyanúgy elfogadják csomó szakon még akkor is, ha nem kötődik hozzá szorosan, szóval azokkal is tudsz majd felvételizni.

2018. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!