Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tartsak ki vagy engedjem el?

Tartsak ki vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Regota szeretnek tanito lenni, de mar 2szer megprobaltam es nem vettek fel pontok miatt. Mindig is szerettem zenelni, enekelni. Most vagy elmegyek dolgozni mellette meg egy keteves zenesz okj-ra es ujraprobalom, vagy jelentkezek potjelentkezesen egy gazdasagi szakra. Kereskedelem es marketinget, emberi eroforrast, munkaugyi es tb igazgatasit, igazsagugyi igazgatasit meg uzleti szakoktatot neztem. Bar annyira nem erdekelnek es van mar 2 ugyintezo okjm. Mar egy honapja ezen gondolkodok. Szerintetek? Vagy mi alapjan dontsek?

2018. jún. 16. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően azt mondanám, hogy tarts ki, de sajnos a tanító az nem éppen egy olyan karrier, amivel meg tudnád váltani a világot, így bocsi, de szerintem emiatt nem éri meg éveket elpazarolni az életedből.
2018. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
gyár
2018. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Éhezni, nyomorogni különösebb erőfeszítés nélkül is lehet.
2018. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem első körben azon gondolkodj el, hogy biztosan tanító szeretnél-e lenni és mi ennek az oka, majd utána azt is vedd számításba, hogy eddig ezt miért nem sikerült elérni. Én amondó vagyok, hogy ha valami tényleg érdekel és tényleg nagyon szeretnéd, egyfajta "álom" számodra, akkor azt nem szabad feladni rögtön egy-két kudarc után, viszont az nagyon fontos, hogy levond a következtetéseket és próbálj belőle tanulni, mert így tudsz fejlődni és előrébb jutni. Kb. mennyi pont hiányzott? Ebben hol lehetett a probléma? Eddig mivel próbáltál meg több pontot szerezni pl. nyelvvizsga, érettségi, okj? Mennyi esélyt látsz arra, hogy idén felvesznek?


Szerintem, ha tényleg a tanítás érdekel és azt szeretnéd a leginkább, akkor válaszd azt, főleg, ha idén nagyobb esélyt is látsz a bekerülésre. Viszont, ha kizártnak tartod, hogy idén felvennének, akkor szerintem gondolkodj el rajta, hogy tényleg ez a te utad és tényleg ezt szeretnéd vagy csak valamiért "bekattant" ez a szak és nem tudod elengedni, de már teljesen más terveid lennének helyette.

2018. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
"van mar 2 ugyintezo okjm" Büdös a munka? Minek akarsz még 2 évet okj-zni, ha már van 2 szakmád? Főleg zenész? Ez időhúzás, hogy ne kelljen dolgoznod, addig is anyuci-apuci pénzén lehet élősködni, te ingyenélő senki.
2018. jún. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

En ezt nagyobb vilagmegvaltasnak erzem mint a tobbit amit leirtam.

Miert eheznek vagy nyomorognek?

Nem tudom elmondani mi az oka, azt sem tudom masok mi alapjan valasztanak egy szakot. Erdekel. Ott volt a problema hogy nem tanultam kozepsuliban mert egyaltalan nem voltak celjaim. Ezutan nyelvvizsgaval probalkoztam es ez nem sikerult. Iden mar nem vesznek fel, ezert irtam ki. De jovore mar biztos sikerulne csak elbizonytalanodtam mindenben. Lehet hogy bekattant de ezen kivul egyaltalan nincsenek terveim a tobbit csak most talaltam ki.

Es vegul kedves utolso, de utalom az ilyen embereket. Hat leirtam hogy elmegyek dolgozni es mellett okjzok, tanulj mar meg olvasni. Egyebkent az alapkepzeseket is munka mellett levelezon csinalnam meg.

2018. jún. 17. 11:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Érettségizz újra. Szerintem a nyelv annyira nem vészes vagy a biológia :) vagy ami neked megy.

Esetleg matekból? Simán össze lehet hozni egy ötöst egy jó magán tanárral!

Esetleg ha szeretnéd én is felkészíthetlek :D csak írj.

Négyes lettem magyarból, töriből, németből. Viszont van egy ötös bioszom és egy kilencvenhárom százalékos matekom és így meg van a pontom, de én is csak jövőre megyek tanítói szakra. :)

Írj ha tudok segíteni :D

A nyelvvizsga eddig nekem se sikerült sajna. :)

2018. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!