Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi szakközépben...

Egészségügyi szakközépben milyen szakmát kapok?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem egészségügyi szakközépben, de nem tudom pontosan, hogy ez milyen "szakmát" ad.

Tudom, hogy nem lehet vele egészségügyben elhelyezkedni, de a sulinkban azt mondták, hogy csak 1 év lesz nekünk az OKJ ezzel az érettségivel. (Sajnos a suli nem segít szinte semmiben... vagy, hogy most pontosan milyen képzettséget kapunk :( )


Én emelt szintű egészségügyi érettségit tettem, nem tudom, hogy ez számit-e valamit.


A kérdésem az lenne, hogy ezzel a végzettséggel jelentkezhetek- e 55-ös szakápolónak, vagy egész egyszerűen csak 54-es ápolónak jelentkezhetek ami a 2 éves képzés helyett csak 1 év lenne?


Valamint, ha fogászati asszisztens OKJ-ra jelentkezem (aminek a képzési ideje alap esetben 2 év), azt is csak 1 év lenne megcsinálnom, vagy végig kell járnom a két évet?


Előre is köszönöm a válaszokat, még mielőtt bárki megkérdezné, sokat kerestem ezzel kapcsolatban az interneten, de konkrét választ nem kaptam.

Kérem csak olyan válaszoljon aki tényleg tisztában van a 2018-as felvételi szabályzattal!

Köszönöm! :)



2018. jún. 18. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A suliban nem tudják

megmondani?

2018. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Melyik suliban

érettségiztél ?

2018. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy egy évvel

kevesebbet kéne járnod

2018. jún. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közben kiderült, azért írok, ha valakinek aktuális lesz.

Az iskolát amibe jártam, nem szeretném megnevezni :)

Tehát a helyzet az, hogy csak éves az OKJ-s képzés, és így 54-es ápolói szakmát fogok kapni!

Majd a ráépülő szakápolói még 1 év.

2018. aug. 6. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!